Odyseja Historyczna "Wojna i Pokój" Kutno 2010r.

Niczym średniowieczna machina oblężnicza ruszyły przygotowania do I Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna WOJNA I POKÓJ". W samym środku Polski, w Kutnie- niewielkim mieście leżącym na skrzyżowaniu dróg, którymi wędrowały armie polskie, napoleońskie, rosyjskie i niemieckie. W mieście, którego nie ominęła i nie oszczędziła historia- pragniemy stworzyć nowe miejsce spotkań pasjonatów historii- tej dawnej i tej całkiem współczesnej. Pragniemy jednocześnie otworzyć nowy rozdział w historii Kutna, które zyska opinię miasta żyjącego pamięcią o wojownikach, rycerzach, żołnierzach, honorze i walce...

Idea zlotu narodziła się w efekcie próby realizacji własnych marzeń przez kilku zapaleńców skupionych pod wodzą Czarka Walczaka w Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnym Pułk 37. W organizację imprezy bardzo mocno zaangażowały się również: Grupa Rekonstrukcji Historycznych "1 Polska Samodzielna Brygada Spadochronowa" przy Związku Polskich Spadochroniarzy oddział XII Łódź z Jackiem Dziedzielą na czele oraz Środkowoeuropejskie Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne "Środek". Realizacja zlotu nie byłaby też zapewne możliwa bez finansowego wsparcia Urzędu Miasta Kutno oraz pomocy Muzeum Regionalnego w Kutnie. Pełna lista sponsorów, współorganizatorów oraz patronów medialnych znajduje się na podstronie Sponsorzy.

Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek tak wielu osób zaowocuje zorganizowaniem udanej imprezy z niepowtarzalnym klimatem. Imprezy, o kolorycie której zadecyduje wyjątkowa mieszanka grup rekonstrukcyjnych z wszystkich epok. Imprezy, która da okazję członkom grup rekonstrukcyjnych lepiej poznać się nawzajem i stanąć w szranki z przeciwnikami z innych epok, a widzom da okazję do niepowtarzalnej podróży w czasie- od starożytności przez średniowiecze do czasów współczesnych.

Serdecznie zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcą przeżyć niepowtarzalną przygodę i doświadczyć wielu atrakcji, do przyjazdu do Kutna w dniach 13-15 sierpnia 2010 roku na I Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna WOJNA I POKÓJ".

www.odysejahistoryczna.org.pl