Odlewy żywiczne pistoletu TT wz 33

/ 8 odpowiedzi
Witam serdecznie, ostatnio zająłem się tematem odlewów żywicznych różnych modeli broni palnej. Pierwszym modelem, za jaki się wziąłem jest słynny radziecki pistolet TT wz 33 (tetetka). Temat ten założyłem po to abyście ocenili efekty mojej pracy, ponieważ chciałbym zająć się kolejnymi modelami(VIS, Colt, Walther P08 i P38). Wystawiłem je przed chwilą na sprzedaż na popularnym serwisie aukcyjnym, ale jestem tak ciekawy, czy ogólnie się podobają, że postanowiłem zapytać się Was. W razie gdyby bardziej spodobały się te odlewy to bez problemu znajdziecie je na serwisie aukcyjnym po przez wpisanie chociażby frazy TT wz 33. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wystawienie swojej opinii. 
Mam mały problem z przesłaniem zdjęć, bo mają chyba za duży rozmiar, czy coś takiego :/Nie traktujcie tego jako oferty handlowej, ale prześlę Wam link do aukcji, ponieważ nie jestem zbyt biegły w temacie komputerów, a to będzie dla mnie najłatwiejsze rozwiązanie.   
http://allegro.pl/tt-wz-33-replika-odlew-zywica-nie-asg-deko-i3571261955.html
Wrotycz

Cenowo są bezkonkurencyjne, aby nie paradować z pustą kaburą.

Osobiście ciekawi mnie ten wyrób pod względem technicznym czy, jest zbrojony (czy posiada np: jaką siatkę szkielet z drutu, lub mata włókno szklane ?) żywica jest przyjemna w obróbce mechanicznej i można ją kleić szpachlować więc to jest duży + w porównaniu z odlewnymi z aluminium. Waga 320gram wiec trochę za lekka oryginał z magazynkiem załadowanym prawie kilo.
Pomysł na produkcje broni krótkiej z żywicy mi się podoba. Ale ja osobiście nie próbował bym konkurować tzn. darował bym sobie produkcje (VIS, Colt, Walther P08 i P38). Bo te są już na rynku znalowe denix, aluminjaki, ASG i itd. Raczej próbował bym puścić serie np. rewolwerów brak na rynku choćby Nagana, Enfield No.2 czy pistolet Frommer, FN, Roth-Krnka M.7 ect. Takich modeli nie ma więc jak ktoś nie wystruga z drewna to zdobycie oryginału poza zasięgiem przeciętnego rekonstruktora (oczywiści ma na myśli zakup broni kolekcjonerskie na zasadach ustawy BiA)
Domyślam się że zdjęcie formy z innych modeli jest nie lada wyzwaniem. :)
(2013/09/23 00:06)

Salvador

Dziękuję za uwagi, na pewno mi się one przydadzą ;). A tak na marginesie to robienie porządnej formy nie jest łatwym zadaniem, jest co najmniej tydzień żmudnej dłubaniny dłubaniny ;) (2013/09/23 09:19)

Salvador

Mimo wszystko największy problem jest ze zdobyciem modelu, z którego można zdjąć formę. Wiadomo, że o oryginał jest cięzko. Broń deko z kolei jest droga :/. Może wiecie gdzie mogę dostać w miarę tanią i dokładną replikę nagana? Na szczęście tak jak w przypadku TT model się nie zniszczył, więc można go bez problemu sprzedać.  (2013/09/23 10:03)

Jurgen88

A ja powiem szczerze, że nie pogardziłbym Visem w takiej kategorii cenowej ;) (2013/09/30 00:45)

Salvador

Mam taki plan, żeby zrobić kolejne formy. Czy orientujecie może gdzie dostanę VISa ASG? Ewentualnie chętnie zająłbym się naganem, ale tu też problem z modelem. (2013/10/05 18:44)

WachmistrzKOP

Nie dostaniesz VISa ASG. Podobno swojego czasu była wypuszczona niewielka partia wiatrówek, raz widziałem taką na portalu aukcyjnym, jej cena była kosmiczna, do tego dostępne są odlewy, no i oryginały z wiadomymi ograniczeniami proceduralnymi. Kolega kupił natomiast niedawno gazowego Naganta ASG, całkiem przyzwoicie zrobionego, choć cena tez nie mała coś koło 6 stów.
(2013/10/05 22:32)

Wrotycz

8 lat temu wypuszczono Visy odlewy z tworzywa, może znajdziesz kogoś kto takowy ma.

http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,kopie-visa-wz-35-z-radomia,290
(2013/10/05 23:28)

DENONpl

Witam 
Mam podobny temat ale do użytku własnego czy mogę liczyć na konsultację drogą mailową ? 
Pozdrawiam i z góry dziękuje  (2013/11/04 18:13)