od środka

/ 5 odpowiedzi
Hello czy ktoś z forumowej braci trzaska fotki że tak powiem od środka akcji? Ciekaw jestem Waszych patentów na maskowanie nowoczesnego sprzętu. Widziałem kilka razy ludzi z drewnianymi skrzyneczkami w których wnętrzu kryła się lustrzanka....szukam jakiś ciekawszych rozwiązań.
ko-ma

Patent z ubiegłotygodniowej imprezy w Kutnie-Leszczynku:
Piechota USA
Jeden ze znajdujących się w polu m aparat z epoki - całkowicie sprawny, załadowany współczesnym materiałem negatywowym.
Szybkie wywołanie i skanowanie negatywu w zaprzyjaźnionym zakładzie = cyfrowa wersja zdjęć już następnego dnia. Autentyzm zostaje zachowany.
Tak naprawdę - w akcji zawsze jest za mało ludzi (a raczej - za dużo chętnych), każdy woli postrzelać. Poza tym - w realiach wojny fotopstryk raczej krył się skutecznie, fotografując dopiero efekty akcji. Wiarygodne toto dla publiki będzie dopiero od ery wojny w Wietnamie (filmy oglądali prawie wszyscy).
No i wada : na imprezach o akcji umieszczonej w epoce nieco wcześniejszej - nierealne do przeprowadzenia.
W praktyce - równie dobrze można wysłać jedną osobę (u nas tę rolę spełniała Ada - dzięki) w umundurowaniu - nieco przed barierki dla publiczności. Przemieszcza się z nacierającym wojskiem, ale z boku, minimalnie przeszkadza publice i fotopstrykaczom, ale nie rzuca się za bardzo w oczy i na zdjęciach nie wyróżnia się negatywnie. Ale - czasami organizatorzy mają duże pretensje o takie akcje.

(2012/07/28 19:26)

Lothar Vogel

hm pomysł "przy taśmie bocznej" już zrealizowałem ale chodzi mi o coś więcej - o rekonstrukcję postaci KB o pełnowymiarowe pokazanie takiej sylwetki nie tylko przy okazji dioram np na Gostyniu ale również w "walce" bo wbrew temu co piszesz KB nie pojawiali się tylko i wyłącznie "po akcji" część z nich działała aktywnie na 1 linii nierzadko otrzymując odznaczenia również za walkę wręcz  (2012/07/28 23:15)

Lothar Vogel

no i o to właśnie chodzi bo jak mówił Robert Capa "Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to znaczy, że nie jesteś dostatecznie blisko"Stojąc "przy taśmie" da się oczywiście wykonać ciekawe zdjęcia mi jednak osobiście w tego typu fotkach czegoś brakuje (2012/07/29 12:42)

Lothar Vogel

konsekwentnie do przodu (choć jeszcze bez aparatu) (2012/09/10 23:53)