obchody 1 sierpnia warszawa

/ 12 odpowiedzi
Wasze forum obserwuje od pewnego czasu ale dziś się zarejestrowałem ponieważ poruszył mnie temat obchodów Powstania Warszawskiego w tym roku w Warszawie... dlaczego nie odbywała tam się żadna rekonstrukcja? I jaki macie pogląd na to co się działo w Warszawie przy pomniku, mój ś.p. dziadek uczestniczył w Powstaniu i widząc ten cały cyrk nie mogłem powstrzymać się od komentarza, krew mnie zalewa kiedy widzę jak ktoś miesza we łbach tym młodym ludziom

http://www.youtube.com/watch?v=HdkikwfR7cc

pozdrawiam
Otto Kohl

Łza się w oku kręci.. i wielki żal ,że pseudo patrioci psują atmosferę takich uroczystości swoimi głupimi wrzaskami. (2012/08/03 09:10)

Surkan Boris

Kolejna pseudo walka z komunizmem.
 Najbardziej ironiczne jest to że połowa tych biednych ludzi nie istniała nawet w formie plemnika w czasie"komuny" a teraz po fachowym praniu stają się największymi przeciwnikami tego ustroju. (2012/08/03 10:46)

SRH JODLA

W Wawie nie, ale kraj pamięta. Szczecin i Kielce już były. Jeszcze Wrocław.  (2012/08/03 11:39)

termisan

ciekawa sonda jak uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego?  : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12225105,Jak_uczcic_rocznice_Powstania_Warszawskiego___WYNIKI.html *

*

W sondzie zadano pytanie "Jak powinniśmy obchodzić rocznicę Powstania Warszawskiego?". Czy minutą ciszy i zadumą, czy też - jak ma to miejsce obecnie - powinniśmy postawić na koncerty, sztuki teatralne, rekonstrukcje walk i gry miejskie. Większość naszych czytelników uważa, że ten drugi sposób celebracji pozwala godnie uczcić rocznicę powstania. Dla 46 proc. taka "forma odpowiada czasom i nie ma w tym nic kontrowersyjnego".

(2012/08/03 11:42)

Lehu

Rekonstrukcje wg mnie są hołdem i swojego rodzaju ale każdy może je odbierać inaczej... szkoda że nie ma inscenizacji w Warszawie - za to inne miasta wypełniają "pustkę" ;)

Co do zajść podczas obchodów w Warszawie to szkoda gadać... profanacja i tyle. (2012/08/03 13:49)

harnas

Wstyd i wynik braku elementarnej wiedzy historycznej - jak jeszcze poobcinają godziny historii w szkołach  wyprodukują idealnego  obywatela ignoranta i kosmopolitę  -Do czego to prowadzi widać w Anglii  (90 % młodzieży nie ma  totalnie  żadnej wiedzy  historycznej o swoim kraju  -Hitler to dla nich  D J z europy wschodniej ,ziemniaki rosną na krzakach  tak samo jak  i jajka   ,a wymienienie 3 stolic dużych europejskich krajów graniczy z cudem -Można powiedzieć ,że to rodzaj wtórnego wyuczonego  D...ilizmu  :(  No ale to już Car a po nim Stalin  twierdzili ,że idiotami łatwo sterować (2012/08/03 14:29)

Otto Kohl

Nie ma to nic w związku z wiedzą historyczną, jest to po prostu uprawianie polityki w czasie obchodów świąt państwowych. (2012/08/03 15:08)

Surkan Boris

Nie ma święta w naszym kraju w którym nie była by masowo uprawiana polityka tak ta którą znamy z sejmu jak i ta którą znamy z kościołów. Taki kraj i tracę  nadzieje  że kiedyś się to   zmieni. (2012/08/03 17:00)

telewizor

Skoro mowa o historii, tutaj jest ciekawy tekst o Generale. Po obejrzeniu TVNu i Wiadomości miałem podobne odczucia, ale trochę poczytałem:
http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1904%3Am%C5%82ody-bohater-stary-oportunista (2012/08/03 23:17)

Rumcajs

Wstyd i wynik braku elementarnej wiedzy historycznej - jak jeszcze poobcinają godziny historii w szkołach  wyprodukują idealnego  obywatela ignoranta i kosmopolitę 

Moim skromnym zdaniem nawet zwiększenie godzin historii nic nie da jeśli nauczyciele tego przedmiotu będą uczyć o wszystkim i o niczym. Jeśli nauczyciel jest pasjonatem swojego przedmiotu (nie koniecznie wszystkich epok - wystarczy jedna), to zrobi wszystko, żeby uczniowie się nim zainteresowali (choćby tylko tą jedną epoką). Jeśli nauczycielowi wisi kalafiorem, to co i jak przekazuje, to uczniowie są tym zmęczeni i czekają dzwonka.
Do tego dochodzi zanik tradycji przekazu rodzinnego i mamy komplet. A efekty widoczne na obchodach świąt narodowych.
(2012/08/04 00:05)

Artur W

[W sondzie zadano pytanie "Jak powinniśmy obchodzić rocznicę Powstania Warszawskiego?". Czy minutą ciszy i zadumą, czy też - jak ma to miejsce obecnie - powinniśmy postawić na koncerty, sztuki teatralne, rekonstrukcje walk i gry miejskie.]

A czy była możliwość wybrania więcej niż jednej odpowiedzi?
Bo jeśli nie, to sonda kwalifikuje się wyłącznie do potłuczenia o cztery litery, sugerując - ufam, że tylko wskutek bezmyślności twórców - istnienie alternatywy rozłącznej tam, gdzie nie tylko jej wcale nie ma, lecz, przeciwnie, należy i to czynić, i tamtego nie zaniechać. (2012/08/05 17:16)

użytkownik16759

Nie było rekonstrukcji wybuchu Powstania Warszawskiego w Warszawie, były w innych miastach - ...bo kasy nie ma... ale kasa na tydzień kultury pewnej grupy etnicznej w Warszawie, GIGANTYCZNA - 3 mln zł - jest i tydzień się odbędzie. (2012/08/17 08:06)