NUMBER NA MAGAZYNKU VISA

/ 6 odpowiedzi / 3 zdjęć

MAM VISA NIEMIECKIEJ PRODUKCJI NUMER L6941 Z TAKIM SAMYM NUMEREM NA MAGAZYNKU. MIESZKAM W STANACH, TUTAJ JEST BARDZO DUZO VISOW ALE NIGDY TAKIEGO NIE WIDZIALEM . JAK KTOS COS WIE, NIECH NAPISZE.

DZIEKUJE!

jazlowiak

A możesz pokazać inne zdjęcia tego Visa? (2013/06/18 08:33)

walther38

Daj zdjęcia samego Visa to może coś więcej powiemy na temat jego historii.
Magazynek z wyspecjalizowanej w tłoczeniu fabryki Steyr-Puch (filia Warszawska)
(o ile WaA to 189). Takie bicie mogło być charakterystyczne dla niej. Inne też lokowały swoje bicia różnie i w różnych miejscach.

http://imageshack.com/i/659396j

Poza tym jest możliwe, że magazynek wyprodukowany w Warszawie dotarł do finalnego montażysty i tam nabito mu numer zgodny z pistoletem. Mógł Vis być montowany/kompletowany w Steyr Austria. (2013/06/18 08:48)

Albert1966

ZNAJOMY KOLEKCJONER OPOWIADAL MI ZE PO WOJNIE MILICJA W NRD UZYWALA VISOW I ZE TAM POWSTAWALY TAKIE KOMPLETY CZYLI NABIJANE BYLY NUMERY NA MAGAZYNKACH. (2013/06/20 18:31)

walther38

Jeśli krój czcionki na szkielecie jest taki sam jak na magazynku to by można przypuszczać, że kolekcjoner ma rację. Ale skoro krój czcionki na szkielecie jest inny (co zresztą widać na zdjęciu) to może tylko oznaczać dopasowywanie magazynków do konkretnych pistoletów i dopiero potem nabijanie na nich numeru zgodnego z numerem pistoletu (przez kogo robione tego nie wiem).
Na obrazku są magazynki i ich znakowania tak polskie jak i niemieckie.
(2013/06/25 17:14)

carlos08

Też widziałem visa z numerowanym magazynkiem, aczkolwiek niezgodnym z bronią, ten magazynek jest oznaczony jako drugi do danej broni, charakterystyczny "+" tak samo numerowane były magazynki do P08.  (2013/12/14 20:31)