Nowy podręcznik do historii dla szkół średnich ale

/ 9 odpowiedzi

Witam!

Chciałbym Wam zaprezentować nowy podręcznik do historii dla szkół średnich oraz opinie o nim. 

Według mnie ten podręcznik małe nieporozumienie.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/27279-z-takich-podrecznikow-bedzie-nauczana-historia-od-nowego-roku-szkolnego-manipulacje-przeklamania-przemilczenia

Redakcja

Jakieś konkretne sprawy związane z rekonstrukcją? (2012/04/26 18:07)

JaRost

Jak ktoś się nie będzie chciał historii uczyć to i najlepszy podręcznik i 15 godzin zajęć tygodniowo nie pomoże. 
A jak ktoś chce się nauczyć to podręczniki nie są potrzebne. Wystarczy dobry nauczyciel... ale z tym coraz częściej są problemy.  (2012/04/26 20:11)

Komski

Tak Was czytam i zwyczajnie wierzyć mi się nie chce... Bo to chyba jednak nie jest dobrze, kiedy już brakuje choćby zwykłego instynktu przetrwania... Ale ok, wszystko jest fajnie, a orkiestra sobie gra :)

Czy podręcznki do historii mają jakiś związek z rekonstrukcją historyczną? Ależ skąd :)

(2012/04/26 22:34)

Redakcja

Lekko źle się wyraziliśmy, chodziło nam o to, żeby napisać co jest nie halo w tym podręczniku. (2012/04/26 22:37)

al-Muell

Pomijając debilny fragment o GW (widać kto sponsorował), to ja tam nie widzę nic, co by uzasadniało oburzenie, poza tym, że jest niezgodne z poglądami i oczekiwaniami czytelniczki. Ogólnie nie sądzę, żeby ten podręcznik wpłynął ujemnie na nauczanie historii w Polsce - gorzej niż jest od kilkunastu lat już nie będzie, przy takich podręcznikach z jakich się uczyło do niedawna historii najnowszej myślę, że to może i lepiej, że ograniczają nauczanie.

Kto jest zainteresowany historią i tak się czegoś nauczy, bez względu na marne podręczniki i jeszcze gorszych nauczycieli, a kto nie - to nawet 2h dziennie historii z najlepszym nauczycielem tego nie zmienią.

(2012/04/27 11:44)

Wrotycz

A co stary podręcznik był zły, podarł się czy co litery się podklejały.

I tak co roku w kółko nowy podręcznik do każdego przedmiotu. A to wszystko służy tylko i wyłącznie tylko nabijaniu kapuchy wydawnictwom, no i dalej trochę zarobią drwale, tartaki, drukarnie ect.
Ja kończyłem szkolę jak elementarz przechodził z ucznia na ucznia i służył 12 lat. (2012/04/27 23:11)

al-Muell

Już wyjaśniam:

Jak byłem w LO, to kończyły swój żywot "Czarne Grzbiety" - chyba ostatnie dobre podręczniki. Ktoś wówczas wpadł na pomysł - może dać zarobić Roszkowskiemu i Radziwiłł? I tym sposobem historię nowożytną i najnowszą oddano p.Albertowi i przyszłej pani Minister Edukacji, która zasłyneła twierdzeniem, że płatne studia faworyzują uczniów z biedniejszych rodzin. Same podręczniki pominę milczeniem, bo to już byłaby kwestia polityczna, a nie tego (mam nadzieję) dotyczy dyskusja.

Potem było tylko gorzej - podręczniki były mniej lub bardziej neutralne, ale w większości wszystko było podawane skrótowo, w sposób tak uproszczony, że uczeń dostawał zestaw faktów, które się w żaden sposób ze sobą nie łączyły. Do tego niektóre podręczniki, mimo atrakcyjnej oprawy graficznej były po prostu nudne.

(2012/04/28 09:25)

użytkownik15847

A to jest tak...trzeba stworzyć taka sytuacje aby historii nie uczyć - bo to same problemy. Świadomość obywatela może zagrozić konsumpcji a obywatel ma KONSUMOWAĆ. Jego ojczyzna to Konsumpcja a wiara to TV, no i jeszcze trochę kopulacji aby niewolników nie zabrakło.
Może tak być "gaspada", że historii to nauczać będą już tylko rekonstruktorzy... (2012/04/28 23:40)

Mozets

Cytat:
Może tak być "gaspada", że historii to nauczać będą już tylko rekonstruktorzy...

I koniecznie usunąć z podręczników wszystko co może nawet enigmatycznie ocierać się o politykę.

Jak wiadomo historia nie ma nic wspólnego z polityką i do tego ideału należy dążyć.

(2013/03/23 22:11)