Nowe możliwości na forum

/ 15 odpowiedzi / 2 zdjęć
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość zamykania wątków na forum dla potrzeb GRH.

formoza58

Mam pytanie...Czy jest aktualna możliwość uzupełniania zdjęć w galeriach.W poprzedniej formie było b/p,teraz szukam,szukam i...może ślepnę?! :-) (2011/07/04 20:16)

Redakcja

Musisz klinkąć na galerię i otwiera się całość, a tam jest funkcja dodawania zdjęć. (2011/07/06 09:30)

formoza58

Oki,dzięki...Chyba jednak ślepnę :-) (2011/07/06 12:21)

Rumcajs

W związku z rozmową w temacie rosyjskie ckm, może Szanowna Redakcja zastanowi się nad tematem, czy tego rodzaju perełki jak np. link Jarosta nie warto zbierać w jakiejś jednej, centralnej zakładce (na głównej listwie portalu, np. na końcu po "Sklepie"). Taka zakładka typu "Pliki do pobrania" albo "Archiwalne regulaminy", Podzielona na okresy bardzo ułatwiłaby ich odnajdywanie i korzystanie. Obecnie co i raz wypływają WT lub regulaminy, ale odnalezienie postu, który zawierały po jakimś czasie bywa dość trudne. Przykładem dobrego rozwiązania jest http://hosting5803197.az.pl/do-pobrania/ (2013/01/06 09:56)

Stary Kojot

No właśnie, a co zrobić, gdy jest 1000 ciekawych linków...?http://www.grwar.ru/library/index.html (2013/01/06 20:50)

Rumcajs

Forum obejmuje swoim zasięgiem w zasadzie wszystkie epoki i armie. Może warto to jakoś pogrupować tematycznie? Przecież nie trzeba od razu skanować wszystkich kartek. Wystarczy link. Byle by to było w miarę posegregowane i w odrębnej zakładce. (2013/01/06 21:27)

partyzantczarny

kurczę ja mam problem ze wrzuceniem zdjęć na forum, napaliłem sie na to aby wrzucić  ładne z aparatu w mundurze specnazu a tu za dużo ważą ;/ (2013/01/23 20:14)

darda

To je "odchudź"!
W sieci jest mnóstwo bezpłatnych programów umożliwiających zmniejszenie "wagi" zdjęcia bez jakiegoś dramatycznego pogorszenia jakości. (2013/01/23 21:00)

Stary Kojot

W przeglądarce Mozilla, nie ma możliwości przewijania wątków w grupach tematycznych. Widocznych jest pierwsze 15 wątków, dalej, pomimo klikania w następne 15 wątków, nic sie nie dzieje... (2013/07/13 14:23)

buba22

Podbijam informacje. (2013/08/10 09:06)

toratoratora

To je "odchudź"! 

W sieci jest mnóstwo bezpłatnych programów umożliwiających zmniejszenie "wagi" zdjęcia bez jakiegoś dramatycznego pogorszenia jakości.

Jedna z metod odchudzania to właśnie zmniejszenie jakośći zdjęcia, tak zwana wysoka kompresja. W przypadku rozszerzenia typu .jpg musimy się pogodzić ze stosunkową małą jakością zdjęć w porownaniu z plikami źrodłowymi typu NEF RAW RAF itp. zmieniąc wielkość zdjęcia (jego rozmiar) możemy uzyskać bardzo dużą oszczędność , a co ciekawsze mystarczy wyczyść meta dane zdjęcia EXIF aby zyskać około 10% zysku - zmiejszenia rozmiarów jpg.

Polecam z dlugoletnich doświadczeń progra Fast Stone Image  , który zienia wielkość, kompresję i kilka jeszcze innych magicznych rzeczy w zdjęciach. Jakość i efekty takie same jak z Photo Shop , chociaż program nie daję tak obrabiać elementów zdjęcia |( zmarszczki.wyszczyplenie itp) jak wzmiankowany Photo Shop.

(2013/09/17 07:50)

WachmistrzKOP

Oooo, widzę wielkie zmiany na stronie. Na gorąco mogę powiedzieć, że prezentuje się bardzo ładnie. Treść przewijana po nieruchomym tle w pierwszej chwili sprawia wrażenie, że nie panuje się nad myszką, ale pewnie szybko się do tego przywyknie.
Co rzuca się w oczy: w Forum przydałby się odstęp pomiędzy nagłówkiem pokoju (To jest 15 najnowszych wątków ...) a samymi wątkami, no i przycisk "Załóż wątek" ulokowany jest nieco niefortunnie, bo nachodzi na treść (proponowany powyżej odstęp rozwiązałby ten problem).
Ale generalnie pięknie. (2013/09/19 23:52)