Nieznany pułk kawalerii

/ 7 odpowiedzi
Witam na zdjęciu jest mój dziadek Michał Mroziewicz. Czy ktoś mi może pomóc w identyfikacji jednostki, miejsca stacjonowania. Zdjęcie jest z 1930 r. Przed wojną mieszkał w wojtkowa - ustrzyki dolne. Może to Jarosław albo Rzeszów czy inne miejsce.

Stary Kojot

Po proporczyku za żołnierzami i po nabojach armatnich trzymanych w rękach, możemy ich zidentyfikować jako żołnierzy Dywizjonu Artylerii Konnej (DAK). Na planszy jest widoczny napis "Dyon Artylerii" i data 1930 (reszta nieczytelna) Jeśli na proporczyku jest 2 DAK, to stacjonował w Dubnie (obecnie Ukraina), a podlegał pod Wołyńską Brygadę Kawalerii (2018/03/01 06:17)

Mroziu

Ok dziękuję. A zwróciłeś uwagę na mundury. Mała część żołnierzy nie ma otokow przy kolnierzach a posiada oznaczenia. Co to może oznaczać?. Czy część posiada stare mundury czy jest to inna formacja. (2018/03/01 20:29)

Stary Kojot

Żołnierze w jaśniejszych mundurach mają letnie drelichowe kurtki Wz 26 z odznakami pułkowymi na kieszeniach i proporczykami barwy broni na kołnierzach. W odróżnieniu od ciemniejszych, sukiennych Wz 19. Oficerowie w kurtkach Wz 36 (2018/03/01 20:57)

Stary Kojot

Barwa broni Artylerii Konnej (2018/03/01 20:58)

Stary Kojot

Eee, błąd. Jeśli na planszy jest data 1930, to kurtka oficerska nie może być wzoru 1936... :) (2018/03/01 21:05)

pietya

Cześć! Czy możesz mi przesłać plik w możliwie dużej rozdzielczości na [email protected]? Jeżeli to faktycznie DAK to chętnie pomogę z ustaleniem szczegółów. Ewentualnie zapraszam na FB mojej Grupy - 7 Dywizjon Artylerii Konnej. Pozdrawiam, Piotrek (2018/03/06 15:59)