Niemcy czy Szwajcarzy w rekonstrukcji wydarzeń na

/ 1 odpowiedzi
Witam, w ostatnim czasie miałem okazję jako turysta brać udział w rekonstrukcji historycznej wydarzeń z lutego 1944r. - obława niemiecka na Przełeczy Przysłop w Beskidzie Sądeckim na partyzantów/żołnierzy oddziału partyzanckiego AK "Wilk". Choć nie borę czynnego udziału w rekonstrukcji to coś zawsze się czytało na ten temat i miałem wrażenie, że na reko wydarzeń z II WŚ pojawiło się kilka elementów ubioru, które nie mają z tym nic wspólnego albo są przypadkiem. Nie wiem czy tylko mi się wydaje czy na zdjęciach niektórzy Niemcy są w mundurach szwajcarskich?
Niestety po rekonstrukcji nie udało mi się uzyskać informacji od rekonstruktorów ponieważ było kilka wymieszanych grup ze sobą i w sumie tylko dowiedziałem się, że reko organizowała GRH "Żandarmeria".

Poniżej zamieszczam link z galerii zdjęć Radia Kraków z imprezy oraz zdjęcie. Jeżeli ktoś mógłby dodać uwagi okiem osoby znającej się w materii to będę wdzięczny.

http://www.radiokrakow.pl/galerie/inscenizacja-historyczna-na-przeleczy-przyslop-w-beskidzie-sadeckim/3/#gtop

Slajmi130

Oczywiście to hucpa, przejrzałem galerię, dosyć pobieżnie i jest źle. taki standard umundurowania był z 13 latr temu w Polskiej rekonstrukcji. Generalnie koszmar i nie jest to rzetelne przedstawienie postaci żołnierzy. (2016/02/17 21:51)