Najlepsza impreza 2011 roku

/ 41 odpowiedzi / 7 zdjęć
termisan

Jak  dla  mnie  Bolimów  1915   jak o  first (pirotechnika  duży plus, ilość i jakość  rekonstruktorów/ lotnictwo!! /  wciągająca  historia przedstawienia )

drugie miejsce  Łomianki  ( pirotechnika na medal/ lotnictwo/ ilość  sprzętu  i grup/ ułani  na medal!!)

na minus  brak  reakcji  opanowania tlumu,  który  w tle  się   pojawiał w coraz  większej  ilości (dla fotografów  masakra),  całość  organizaji na niejscu - b/u.

sama rekonstrukcja  zbyt  blisko - albo się oglądało  PL albo  wermacht, ale całość  na duży  plus

trzecie miejsce  "miasto w ogniu"  czyli obrona  Sochaczewa - B. Wołoszańskiego

miejsce IV  250 ROCZNICA ZDOBYCIA TWIERDZY ŚWIDNICKIEJ

(2011/11/24 16:19)

użytkownik14006

Warta wspomnienia jest rekonstrukcja Bitwy pod Olszynką Grochowską, która wraz z manifestacją rozegrana została 25 lutego 2011. Dodać trzeba, że rozegrano ją w historycznym miejscu, pierwszy raz w historii.
                                                                   Powolny (2011/11/27 00:54)

Stary Kojot

I to chyba jedyny atut tej inscenizacji... (2011/11/27 07:36)

Stary Kojot

Dokładam do stawki Łabiszyn '45, Za klimat inscenizacjiZa gościnność i odwagę władz miejskich i pozwolenie na zasypanie rynku gruzem.Za publiczność; tak zdyscyplinowanej widowni nie widziałem na żadnej imprezie. Nie było firmy ochroniarskiej, tylko strażacy... Nie było barierek, tylko biało-czerwona taśma... NIKT nie wszedł na pole inscenizacji bez zezwolenia organizatora i pirotechników...Bo jak powszechnie wiadomo, biało-czerwona taśma jest dla ludzi inteligentnych...:))) (2011/11/27 07:46)

Stary Kojot

Była inscenizacja z końca roku, to teraz z początku roku, a właściwie z lutego.Lidzbark Warmiński/Dwórzno, "Gra Wojenna 1807", wśród maendrów rzeki Symsarny, górzysto bagienny krajobraz, bez publiczności, przemówień, gratulacji, pompy i zadęcia...Po kolana w topniejącym śniegu, w deszczu i błocie.Dzięki Wileńskiemu Pułkowi Muszkieterskiemu z Lidzbarka, można było przeżyć niesamowitą przygodę.Po manewrach, przepyszna kolacja. Gościnność Wileńczyków jest juz niemal legendarna... (2011/11/27 10:13)

Wrotycz

Warta wspomnienia jest rekonstrukcja Bitwy pod Olszynką Grochowską, która wraz z manifestacją rozegrana została 25 lutego 2011. Dodać trzeba, że rozegrano ją w historycznym miejscu, pierwszy raz w historii.
                                                                   Powolny

Impreza bardzo fajna i ze strony rekonstruktorów organizowana przez konkretne osoby, wiec warta polecenia.
  Miejsce historyczne super pomysł, tylko miejscowi urządzili tam dzikie wysypisko śmieci, wstyd mi było ja koledzy z Białorusi prowadzili natarcie między fotelami a starą pralką, dobrze że śnieg przykrywał większość butelek puszek ect. Może w przyszłości mniej zadęcia i manifestacji tylko Panowie radni niech śmieci pozbierają, wstyd śmieci w takim miejscu. :( (2011/11/27 23:11)

Redakcja

No to co typujemy do ankiety? (2011/12/31 11:27)

Rumcajs

Można, ale najpierw jednak warto by było ustalić jakieś kryteria lub kategorie. Bo inaczej wyjdzie tak, że imprezy w których bierze udział dużo osób np. Grunwald, Mława już wygrały i nie trzeba robić żadnej ankiety, żeby się o tym dowiedzieć. (2011/12/31 12:06)

zsira

Jeśli nie bierzemy pod uwagę kosztów organizacji imprezy to wg mnie najlepszą imprezą z I WS
jest niewątpliwie Bolimów (ale przy dużym nakładzie finansowym ). Na 2 miejscu postawiłbym
Sękową pod Gorlicami. Na ostatnim niestety obronę Krakowa. (2011/12/31 12:11)

JaRost

Ja na przyszłość proponuję zrobić coś takiego żeby każdą imprezę móc Ocenić w kilku aspektach: Towarzystwo, atmosfera, realia, publika, piro, pokemony.... Coś takiego jak system oceny na allezło. Policzyć średnią potem to nie problem. :)  (2011/12/31 12:31)

Hades

European Pressphoto Agency oraz Polska Agencja Prasowa wybrały ze swoich archiwów najciekawsze zdjęcia mijającego roku, wśród nich znalazła się fotografia z ubiegłorocznej inscenizacji "Poznańczycy 1919-2011".

http://www.tvn24.pl/13640,2485756,0,0,1,1,zdjecia-roku-pap,14082011-inscenizacja-historyczno_rekonstrukcyjna-poznanczycy-1919_2011-na-ostrowie-tumskim-w-poznaniu-widowisko-upamietnia-udzial-3-pulku-strzelcow-wielkopolskich-w-zdobyciu-bobrujska-w-sierpniu-1919-roku,galeriamax.html (2012/01/01 10:29)

kris

ciężko wylonic de besciaka
dla jednego samoloty + lipa na ziemi to cos
dla innego walki w recz, lub rozstrzeliwanie tubulców

no właśnie dlaczego nigdy na inscenizacjach nie pokazujemy rozstrzeliwać żołnierzy
jeńców cywili ?

jak dla mnie najlepsza otwartą impreza nie typu DDHel bo tam tylko jedni rządzą
sa Mlawa, Lomianki i Modlin i impreza 9-07 za poznaniem

w zasadzie uznam każda imprezę za dobra gdzie cywile sie miedzy nogami nie pałętają
Na łomiankach organizatorzy nie dali rady, w Mławie próbowali z większym sukcesem choć ochrona całkowicie bezsensownie ograniczała rewir dla foto jakby to miało jakieś ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, ale niestety nie miało po prostu ja tu rządzę i moje widzi mi sie L:( (2012/01/22 00:03)

Redakcja

To co rozpoczynamy głosowanie? (2012/02/16 12:35)

Peter44

a to się nie rozpoczęło ? (2012/02/16 15:27)