Najlepsza gra wojenna.

/ 12 odpowiedzi
Witam! Jaka gra wojenna wedlug was jest najlepsza? Jest w czym wybierac, a zastanawiam sie nad opiniami innych. Moim zdaniem najlapsza gra wojenna która ukazala sie do tej pory jest Battlefield bad company 2. Co sadzicie o tej grze?
Madryta

Zwróciłem uwagę na 2 gry - Close Combat 3 - Russian Front lub ulepszona wersja Cross of Iron (dość realistyczna - w jedną z uwspółcześnionych wersji - Modern Tactics bawią się na szkoleniach chłopcy z marines, a do zabawy polecam Brothers in Arms Hells Highway, niedługo ma być kolejna część (2011/05/24 08:23)

robertrobin

Ja polecam Call of Duty 1,2 i dodatki . Oraz MOH World At War. Oczywiście są to FPSy II wojenne.  (2011/05/24 17:19)

robertrobin

A najlepsza moim zdaniem to MOH world at War.  (szkoda że tu nie można edytowac swojego wpisu musiałem napisać drugi) (2011/05/24 17:20)

jjg-jarek

Najlepsza gra z przebiegiem działań II Wojny Światowej to oczywiście Pancer General /jedynka/ (2011/10/03 21:41)

Nuori

Moim zdaniem najlepsza gra wojenna to (obok serii Close Combat) seria Combat Mission. Realizm, rozmach i dbałość o historyczne detale. (2011/10/03 22:33)

Bay

Moim zdaniem  to Red Orchestra 2 : Heroes of Stalingrad. (2011/10/05 11:38)

Kryst314

Dobry jest też Ił-2 Sturmowik i Hidden&Dangerous 2 (2011/10/31 16:14)

MoskwaPiotr

A ja z sentymentem wspominam strategię History Line. Chodziła na komputerach 286 z 1 mb RAM.

Grywałem w to do upadłego, także można było grać z drugą osobą bo to była gra turowa.

Niezorientowanym podaję link i opis gry

http://en.wikipedia.org/wiki/History_Line:_1914-1918

kawał historii..

Lubiłem też Close Combat III. Parę lat temu sciągnałem se moda i mogłem przerobić na wersję I wojenną.  Ale i tak nigdy nie zapomnę pierwszych grywań w CCIII i tej adrenaliny!

(2011/10/31 20:43)

Tradytor

Red Orchestra i pierwsza i druga część spory realizm i ogólnie ok. (2011/11/02 13:46)

PCD

Ja również uwielbiam znaną serię gier taktycznych- Combat Mission. Ujął mnie ciekawy sposób podejścia do tur (równoległe wykonywanie ruchów w 60 s. sekwencjach) i bardzo duży nacisk na realizm i fizykę. Wiadomo że grafika w grach tego typu to sprawa dosyć umowna i odgrywa ona drugorzędne znaczenie. Moje ulubione części to oczywiście okres II WŚ- Africa Korps i Barbarossa to Berlin, ale z tych nowszych produkcji bardzo lubię też część Afganistan z już lepszą grafiką ale nie zmienionymi zasadami prowadzenia rozgrywki. Dla tych którzy nie mieli styczności z serią- zdecydowanie polecam. Starsze części są już ciężko dostępne, można dorwać jeszcze pojedyncze sztuki za grosze na allegro, te nowsze (jak np. Afganistan) można chyba tylko dostać na stronie afan (wystarczy wpisać w google i trochę poszukać). Seria jest praktycznie nieśmiertelna dzięki fanom, którzy ciągle dodają nowe misje i kampanie. (2014/03/20 09:54)

fabianplay

Witam,
Dla wszystkich fanów gier w klimacie wojennym polecam Combat Mission Afghanistan.
Gra koncentruje się na maksymalnym realizmie pola walki.
Elementy takie jak broń, pojazdy, wpływ terenu, morale jednostek itp. zostały odwzorowane zgodnie z rzeczywistością

Pełna Polska wersja dostępna na afan.pl :
http://www.afan.pl/P...afganistan.html

Brawo Playshop.pl 
0
(2014/03/21 07:54)

mzpx21

Pozwolę sobie polecić grę wojenną Wichry Wojny

Niewiele jest obecnie gier turowych na przeglądarki ale ta jest jedna z lepszych tego typu.

Gra raczej gromadzi wojskowych, sympatyków grup rekonstrukcji historycznej, militarystów itp. Raczej osoby dorosłe ze względu na rozwiązania i "trudność" gry oraz przez to że akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej.

To gra strategiczna stąd "młodzi gniewni" nie zawsze znajdą w niej coś nad czym można posiedzieć :) ale wszystkim gorąco polecam spróbowania swoich sił - http://www.winds-of-war.eu/

(2015/11/26 19:48)