Muzeum Oręża Polskiego skończyło 48 lat!

9 maja Muzeum Oręża Polskiego skończyło 48 lat!

Z tej okazji mamy dla Państwa kolejny numer Gazety Muzealnej, której współautorami są Przyjaciele Muzeum zaproszeni przez nas do przybliżenia czytelnikom własnej aktywności twórczej oraz pasji związanych z odkrywaniem historii Kołobrzegu.

Artykuły zawarte w najnowszym numerze gazety, pomogą w odczytaniu rzeczywistych potrzeb i roli Muzeum Oręża Polskiego w mieście o ponad tysiącletniej historii. Najnowszym - czwartym już wydaniem -  pragniemy otworzyć publiczną dyskusję: jakiego potrzebujemy Muzeum w Kołobrzegu.

W numerze 4/ maj 2011 także m.in. : wspomnienie o prof. Lechu Leciejewiczu, przebieg akcji ratowania niemieckiego czołgu średniego Panzer IV w Kluczewie, Gminny Program Opieki nad Zabytkami, 20-lecie Straży Granicznej oraz historia i program Targu Solnego w Kołobrzegu.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

Gazeta będzie dostępna w muzealnych oddziałach, punktach informacji turystycznej oraz w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Można ją także otrzymać już podczas Europejskiej Nocy Muzealnej 14.05.2011r.

do pobrania- w wersji PDF

www.muzeum.kolobrzeg.pl

 

Gazeta Muzealna to bezpłatny biuletyn informacyjny wydawany od 2010r przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Nakład 10.000 sztuk, Format A3, kolor, 12 stron ( lub 16). Dystrybuowana jest także poza Kołobrzegiem. Gazeta Muzealna nr 4 będzie nam towarzyszyć podczas wszystkich pikników wojskowych i historycznych organizowanych w miesiącach letnich w Polsce.

Gazeta Muzealna jest adresowana do wszystkich odbiorców - pasjonatów historii i obserwatorów współczesnych zjawisk w kulturze, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wydawnictwo cieszy się dużą popularnością, ze względu na opublikowaną tematykę, jak i jej różnorodność, wysoki poziom tekstów, jak również przystępność języka dostosowaną do potrzeb odbiorców. Gazeta Muzealna jako czasopismo bezpłatne jest także źródłem informacji o historii regionu oraz o planowanych wydarzeniach kulturalnych dla mieszkańców miasta i Powiatu Kołobrzeskiego, pomocnym także w edukacji szkolnej.