Mundury polizeigrun

/ 8 odpowiedzi
Czy polecacie jakieś źródło gdzie można dostać próbkę sukna polizeigrun (może być furażerka lub czapka w tymże kolorze)?Kto sprzedaje najlepsze repliki butów których można używać w niemieckich jednostkach policyjnych z II wojny światowej (Schupo, Gendarmerie)?Wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące rekonstrukcji niemieckiej Gendarmerie mile widziane :) Z góry dzięki
darda

Mógłbyś rozwinąć temat swojego pomysłu na rekonstrukcję niemieckich formacji policyjnych?

Zapewne wiesz, że w skład Orpo wchodziło kilkanaście formacji (o ile pamiętam, około piętnastu), a samej żandarmerii było kilka rodzajów (wiejska, zmotoryzowana  i zmotoryzowana odwodowa).
Która formacja cię interesuje, i jak zaawansowane są twoje (wasze - czyje?) prace?

Rozumiem, że mundurów jeszcze nie macie, ale jak wiadomo mundur jest ostatnim etapem, wieńczącym cały proces przygotowań. (2015/04/17 00:15)

samarin

Podłączam się - poszukuję do kupienia lub ewentualnie uszycia repliki munduru niemieckiej Gendarmerie lub Schutzpolizei. Niestety nie mam rozeznania, w której firmie szukać, czy pytać o taką możliwość. Czy ktoś z kolegów bardziej doświadczonych w rekonstrukcji IIwś pomógłby z zdobyciu kontaktu? (drobne elementy jak orzeł policyjny na czapkę, pas z klamrą czy guziki już sobie uzbierałem)
Z własnych doświadczeń w poszukiwaniu takiego munduru zauważyłem, że łatwiej o replikę SD niż policji. (2015/04/17 11:50)

darda

Koledzy, nie wkładajcie do jednego worka żandarmerii i Schupo, której też zresztą były trzy rodzaje. Owszem, jedno i drugie wchodziło w skład Orpo, ale różniły się zarówno terenem działania, często zadaniami, oraz – a jakże – elementami umundurowania (żandarmeria motorowa również kolorem munduru).

Nie bardzo wiem, jak wyglądał mundur Sicherheitsdienst (SD), i czym – prócz naszywki -  różnił się od munduru SS (lub policyjnego a nawet wojskowego – bo i takie, jeśli wierzyć niektórym świadectwom - były w SD noszone).

Na wszelki wypadek przypomnę, że w SS 9w czasie wojny, bo poszątkowo uzywano uniformów SA) występowały czarny mundur Allgemeine SS i szary mundur służbowy, a w Waffen SS było jeszcze inaczej.

Nazistowskie służby policyjne to temat bardzo szeroki i często poplątany, bo kompetencje różnych formacji często na siebie zachodziły. Jak napisałem – w rekonstrukcji mundur to naprawdę ostatni etap, którego uszycie lub kupno powinno być poprzedzone dokładnymi badaniami. Choćby po to, żeby nie powielać utrwalonych przez filmowych „kostiumologów” błędów.

(2015/04/17 13:37)

samarin

Zgadza się - różne służby, różne mundury /wypustki, kolorystyka/ różne zadania, czasem podobne, lub wręcz te same. Chodziło mi bardziej o to, że z mundurami f-szy SD nie byłoby problemu, można dostać nawet te z kołnierzem marynarkowym, koszulą i krawatem. Inna sytuacja jest w przypadku mundurów policyjnych, bo to inny krój, mankiety, kołnierz, patki, wypustki itp. Stąd też moje pytanie czy jest ktoś, kto wykonuje takie mundury? A wchodząc w szczegóły posiadam zdjęcia i opisy posterunków żandarmerii na ziemiach wcielonych do Rzeszy. Mam w planach odtworzenie postaci żandarma (Gendarmerie) i f-sza Schutzpolizei z lat 1939 - 1943. Zatem prosiłbym o podpowiedź gdzie ewentualnie szukać elementów umundurowania, nie jestem niestety zorientowany w rynku rekonstruktorskim. (2015/04/17 17:24)

MattBlues

Jesteśmy na etapie przygotowań do realizacji serialu dokumentalnego o konspiracji akowskiej i czasach tuż powojennych na terenie ziemi olkuskiej. Do scen fabularyzowanych potrzebujemy sylwetek niemieckich żandarmów (Gendarmerie) z posterunków strzegących bezpieczeństwa na wsiach i w miastach do 5 tys mieszkańców. Stąd zapotrzebowanie na sukno w kolorze polizeigrun. Na razie zależy nam na zorientowaniu się w możliwości zdobycia takiego sukna. Mamy zgromadzone zdjęcia mundurów i częściowo wykroje. Wiemy że firma Hero byłaby w stanie takie mundury uszyć, ale nie odpowiada nam czas oczekiwania (w grę wchodzi kwestia finansowania naszego projektu i mały czas konieczny na wykorzystanie środków. (2015/04/18 22:12)

harnas

http://nordland.com.pl/portal/index.php   Grupa która zajmuje  się  policyjnym tematem   z tego  co wiem    jedyna  w  PL i   na  100% najlepiej  zorientowana . (2015/04/20 02:31)

MattBlues

Czy możecie wyrazić opinie o tej bluzie mundurowej (link poniżej)? Znalazłem ją na jednej z niemieckich stron, czy jest to dobra replika ?
http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/190686/SubProducts/190686-0001 (2015/04/24 22:10)

darda

"Schutzpolizei des Reiches", czyli policja z dużych aglomeracji, ewentualnie skoszarowana (bataliony policyjne). Nie wygląda źle, choć na zdjęciu troche trudno to ocenieć, zwłaszcza kolory. Oczywiście brak patek itd. (2015/04/27 11:44)