Mundury artylerzystów King German Legion z 1810 ro

/ 11 odpowiedzi / 5 zdjęć
Czy ktoś wie jak wyglądał mundur żołnierzy i oficerów artylerzystów KGL z 1810 roku ? Chodzi mi o jego tylną ,  dolną cześć. Ściągnąłem trochę fotek z rekonstrukcji , ale wszędzie interesujący mnie fragment munduru jest słabo albo wo gule nie widoczny. Mi się udało zdobyć i plastycznie odtworzyć to co jest na fotce .     

Stary Kojot

A to nie było tak, że KGL został umundurowany i uzbrojony przez Brytyjczyków? Mundury od brytyjskich różniły sie tylko dodatkami charakterystycznymi dla tradycji Hanoweru?O umundurowaniu brytyjskim więcej tutaj:http://www.piechotabrytyjska.fora.pl/ (2011/06/01 07:54)

Feldfebel

Dokładnie zapraszamy na brytyjskie forum-znajdziesz u nas nawet wykroje mundurów brytyjskich,napisze do znajomych z Albionu-może cos oryginalnego sie zachowało.Przymierzasz się do rekonstrukcji takiej postaci? (2011/06/01 22:17)

matej16

Zbieram te materiały, bo maluję cykl obrazów poświęconych udziałowi Lansjerów Nadwiślańskich w bitwie pod Albuerą w 1811 roku . Jest to cykl przedstawiający epizody z walk w których wzięli udział podczas tej bitwy ( np Rozbicie brygady Colborne a   , czy starcie z 3 - cim pułkiem Dragonów Gwardii ) . Sporo prac na ten temat już zrobiłem , możesz je zobaczyć w dziale modelarstwo w temacie ,,malarstwo   batalistyczne Jarosława Strankowskiego. " Na dzień dzisiejszy pozostała mi tylko do namalowania scena zdobycia baterii KGL . I tu brakuje mi drobnych szczegółów . To co wiem na pewno o ich wyglądzie to ,to co jest na obrazku przy moim poście z zapytaniem o ich wygląd ( obraz jest mojego autorstwa ) .
Byc może uzyskał bym sporo informacji od rekonstruktorów z KGL (znalazłem ich stronkę w necie ), ale kompletnie nie znam angielskiego . No i tu jest ,,pies pogrzebany '' .
Mam także trochę mało materiałów z angielską artylerią polowa ( wygląd dział ) ale z tym mogę sobie jakoś poradzić. (2011/06/02 00:18)

Gebhk

Bardzo mi sie podobaja Twoje obrazy, bardzo klimatyczne.

Materialow bede musial poszukac ale na pewno sa w zasiegu.

Jezeli cos ci trzeba przetlumaczyc lub napisac do kogos, sluze w miare mozliwosci pomoca na priva. Zaczalbym, wybacz, od literowki zapewne - jednostka nazywala sie:  King's German Legion.  

(2011/06/05 17:56)

matej16

Fajnie ,że się podobają . To znaczy , praca nie poszła na marne ... Jak byś coś znalazł z interesujących mnie materiałów bym był bardzo wdzięczny .
Taki ten mój angielski , że nawet w tytule tematu zrobiłem ,, babeluka " ...
Pozdrawiam . (2011/06/06 01:11)

Wrotycz

Jacyś brytyjscy artylerzyści jaki rok i pułk ? (2011/06/12 22:55)

matej16

Przedstawieni przez Ciebie artylerzyści , jak mi się wydaje , przedstawiają żołnierzy po 1812 roku . Wskazują na to czaka nowego wzoru ,które zaczęto wprowadzać w tym właśnie czasie do Armii Brytyjskiej. Barwa i krój munduru we wszystkich bateriach, wydają się być takie same  .  Byc może jakieś różnice wynikały z dodatków na ładownicach i w blachach naczelnych na czakach (  Na pewno dzięki tym detalom można było odróżnić artylerzystów angielskich od artylerzystów z KGL.) O oficerze na ilustracji się nie wypowiadam . (2011/06/15 02:05)

kostka

Czy można skorzystać z Twojego źródła wiadomości w Albionie?
Potrzebuję wizerunek chociażby jednego sztandaru zdobytego przez naszych lansjerów pod Albuerą. Wykonuję dioramkę z taką sceną i mam z tym problem. Obiecuję przesłać fotkę po realizacji. (2011/09/30 20:20)

matej16

sztandar pułku ,,3 pułku  Buffs " z brygady Colborne'a (2011/10/01 17:37)

matej16

i druga strona tegoż sztandaru (2011/10/01 17:38)