Mundur/Jaka to jednostka

/ 6 odpowiedzi
Chciałbym poznać wojenne i powojene losy swojego wujka Jana Kruka (ur. 1923) który w wigilie Bożego narodzenia 1940r podczas przekraczania granicy Sowiecko-Niemieckiej został złapany. Następnie trafił do łagru w Omsku. Wyszedł z Rosji z Armia Andersa. Po wojnie został w Londynie, gdzie zginął tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach w 1951r. Pomocne w szukaniu informacji na jego temat, było by rozszyfrowanie w jakiej jednostce służył, chodzi Polskie Siły Zbrojne na zachodzie. Posiadam 2 zdjęcia w mundurze, może ktoś jest w stanie zidentyfikować jednostkę w jakiej służył? 2 zdjęcie wrzuce w 2 komentarzu. Wiekszy rozmiar zdjęcia moge wrzucic na priv.

fproject

tu 2 zdjęcie (2012/10/22 23:25)

Redakcja

Jeżeli beret jest czarny, to jakaś pancerna. (2012/10/23 07:29)

Ricardo

Bez widocznych emblematów na mundurze to będzie niemożliwe, doradzam kontakt z brytyjskim Ministry of Defence, gdzie znajdują się akta osobowe wszystkich żołnierzy PSZ/Z. z tym, że z zasobów mogą korzystac udokumentowani krewni w linii prostej. (2012/10/23 07:43)

zsira

Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią   Ricardo. Innej możliwości nie ma. (2012/10/23 08:18)

fproject

Probowałem w Ministry of defence, jednak odpowiedzieli ze nie mają takiej osoby :(, dziwne.
Sam ustaliłem że był żołnierz o takim imieniu i nazwisku w 3DSK - KRUK Jan - - 19221132 kan. 2. pal. (http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=42&sub=648) jednak nie zgadza się rok ur. tam jest 1922r, a mój wujek urodził się w 1923. Czy może to być błąd? a jesli tak, to czy to może byc mundur tej jednostki? A moze po guzikach mozna poznać? na drugim zdjęciu coś tam widać?
(2012/10/23 12:47)

Ricardo

spróbuj zrobic lepszej jakości skan ze zbliżeniami guzików, teraz nic nie widac. Prezentowane zdjęcia nie pozwalają niczego zidentyfikowac, poza faktem, że żołnierz to Polak w brytyjskim mundurze. (2012/10/23 14:16)