mundur wz.19 z cyfrą 1 na naramiennikach

/ 1 odpowiedzi
Szanowni Panowie, chciałbym prosić o pomoc przy identyfikacji jednostek, w których służyły osoby z poniższych zdjęć. Fotografia została wykonana w 1933 r.

U pierwszej osoby widać mundur wz.19 z cyfrą 1 na naramiennikach (czyżby służył w 1 PPL?), oraz jak się nie mylę, sznur za dobre strzelanie (?) -jeden chwost jest bardzo dobrze widoczny.

Druga osoba bardziej mnie zastanawia. Kurtka mundurowa wygląda na wz.27. Widoczna duża odznaka P.O.S. oraz medal, którego nie potrafię zidentyfikować. Nie wiem czy to efekt świetlny na zdjęciu, czy wstążka od medalu faktycznie jest dwukolorowa. Patki o wyraźnie jaśniejszym odcieniu niż kurtka. Na patkach widoczna litera W - co ona oznaczała? Naramienników za bardzo nie widać. Na rękawie widoczny pojedynczy szewron zwrócony kątem do góry. Do tej pory spotykałem się u podoficerów z szewronami za wysługę, ale były one zwrócone kątem w dół. Pas z dwoma bolcami, bez rapci na koalicyjkę, za to na dolnej krawędzi pasa widoczne rapcie do broni białej (czyżby kordzik?).

Hades

(2014/01/11 13:48)