Mundur wyjściowy kadry i żołnierza zsw Sił Zbrojny

/ 4 odpowiedzi
Witam!
Mam pytanie. Czym różniły się mundury letni i zimowy kadry od zsw??
Jak ktoś posiada zdjęcia proszę o udostępnianie.
Rumcajs

Pytanie dość mało precyzyjne. Warto sprecyzować okres o jaki chodzi. Ale najprościej można odpowiedzieć, ze w zasadzie wszystkim. Krojem. Materiałem. W zasadzie to tylko czapka była podobna. inne spodnie, inne buty. Ale jakie pytanie, taka odpowiedź. (2012/04/07 21:49)

LWP desant

Dokładnie chodzi mi o lata 86-88 (2012/04/08 10:03)

Messer

Z tego zestawu, to kadra miała płaszcz wiosenno-jesienny, a żołnierz tylko sukienny. Kadra miała mundur letni z tkaniny "Tropik", żołnierz tylko gagardyna. Żołnierz miał czapkę okrągłą-garnizonową, w zimie futrzaną, a kadra miała jeszcze czapkę z materiału "Tropik". (2012/04/08 11:35)

starszywiarus

Witam! Gwoli ścisłości, muszę sprostować: mundur wyjściowy żołnierzy zasadniczej służby wojskowej, był sukienny i całoroczny, natomiast żołnierze zawodowi nosili mundury "letnie" z tropikuoraz "zimowe" z gabardyny. Z takich samych materiałów wykonane były czapki. W okresach przejściowych "wiosna" i "jesień" (określonych kalendarzowo z możliwością zmiany w zależności od warunków pogodowych) żołnierze zawodowi nosili płaszcz letni typu prochowiec. Płaszcze zimowe były jednakowego kroju, lecz różniły się materiałem. Podobnie było z koszulami, szalikami, skarpetami i rękawiczkami (te ostatnie żołnierze zsw nosili dziane a zawodowi skórkowe. Jeżeli chodzi o obuwie wyjściowe, to jedynie żołnierze zawodowi nosili półbuty, natomiast żołnierze zsw używali trzewików z opinaczami. Wprawdzie zdarzały się przypadki noszenia przez żołn. zsw pólbutów, lecz był to margines.   (2012/04/08 13:01)