Mundur włoski

/ 4 odpowiedzi
Witam!
Poszukuję zdjęć żołnierzy we włoskich mundurach lub mających na sobie włoskie wyposażenie. Chodzi mi o lata 1919 - 1921. Jeśli ktoś ktoś ma takowe to proszę o wrzucenie :). Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Troszkę pogrzebałem po sieci, ale tam same amerykańskie. Mam na myśli oczywiście mundury zakupione z zagranicznych debomilów.
nomad3

Wpisz w wyszukiwarkę prima guerra mondiale uniformi italiani a oprócz mnóstwa śmieci znajdziesz cościekawego (2014/10/10 16:50)

Foox

Bardzo dziękuje za odpowiedź, na pewno się przyda, ale chodziło mi o nasze rodzime wojsko z okresu Wojny Polsko-Bolszewickiej.
Z dotychczasowej analizy zdjęć z epoki wynika, że bardziej popularne były pojedyncze elementy np: ładownice niż całe zestawy. Chodzi mi po prostu o ustalenie czy zestaw włoski mundur razem z włoskim wyposażeniem będzie naciągany czy takie kombinacje się pojawiały. Ja znalazłem 2, może 3 zdjęcia takich zestawów u naszych. (2014/10/10 18:39)

Rumcajs

Według mnie jeśli postanowisz podeprzeć się konkretną sylwetką ze zdjęcia, to naciągany nie będzie. Natomiast jeśli chciałbyś ukuć teorię na wielką popularność takich zestawów, umundurować więcej osób i występować razem jako zwarty pododdział, to już sam sobie odpowiedziałeś stwierdzając ile zdjęć udało ci się znaleźć. (2014/10/11 22:31)

Foox

Dzięki za odpowiedź.

Oczywiście, że odział "włoski" odpada, bo to naciągane by było. Chodziło mi tylko wyłącznie o pojedynczą sylwetkę, na tle pozostałych bardziej popularnych zestawów. (2014/10/12 10:46)