mundur NSZ

/ 13 odpowiedzi
Jak wyglądał mundur żołnierzy NSZ
Rumcajs

Widzę, że Kolega oszczędny we wkładaniu energii, zarówno w napisaniu kilku słów o sobie przy rejestracji na portalu jak i w poszukiwaniu informacji w necie. Najprościej zacząć od oględzin zdjęć. Choćby tu - https://www.google.pl/search?q=nsz&hl=pl&client=firefox-a&hs=vhQ&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=rJICUdvLGMSM4gTGoIDoAw&ved=0CEYQsAQ&biw=1152&bih=721 (2013/01/25 15:15)

darda

A czy NSZ miały swój własny regulamin mundurowy?

Myślę że kolega Arek Anonim vel "nsz" przeprowadzi odpowiednią kwerendę i przedstawi nam jej wyniki  jako "wkupne" na forum  ;-) (2013/01/25 18:33)

nsz

Dzięki.Jestem pierwszy raz na forum.W mundurach NSZ chcemy jechać do Bornego. (2013/01/25 19:43)

argo

NSZ to struktura partyzancka, ze wszystkimi tego konsekwencjami, także mundurowymi ;-) (2013/01/26 16:25)

darda

Nie psuj zabawy ;-) (2013/01/26 16:55)

Rumcajs

Kolego Argo daj naszemu początkującemu Koledze pouczyć się rzemiosła. Pokaż najpierw jajko. Jak podasz od razu jajecznicę, bo pomyśli że ją kura znosi ;-) (2013/01/26 18:05)

hubert1997

A tak z czystej ciekawości: po co chcecie jechać w "mundurach" NSZ do Bornego? (rozumiem, że chodzi o zlot w Sulejowie).
Jak się kolega nsz pyta o mundury NSZ to znaczy, że niewiele wie o tej organizacji. Przebierzecie się, podejdzie ktoś do Was, zapyta o jakiś szczegół i się ośmieszycie i po co to Wam? (2013/01/27 02:28)

lordsemen

przepraszam ale oso chozi ...z zlotem w Sulejówku jest takowy ??(i CO ma wspólnego z Nsz) (2013/01/27 22:34)

Rumcajs

Ta rozmowa zaczyna przypominać starą zabawę w "pomidora". Kolega NSZ wyraźnie napisał "Borne". Kolega Hubert zrobił literówkę i wyszło "Sulejowo", a teraz Kolega Lordsemen już dopatrzył się zlotu w "Sulejówku". Jeszcze kilka wpisów i okaże się, że chodzi np. o zlot w Sewastopolu.
(2013/01/27 23:19)

hubert1997

No wyszedłem trochę na kretyna, faktycznie wdarł się błąd. Rzecz jasna chodziło mi o Sulinowo. (2013/01/28 02:18)

Kaczor39

A może warto było zakończyć ten temat na tym co napisał "argo" bo zmierza on w dziwnym kierunku, chociaż w sumie z drugiej strony dawno nie było na forum nic humorystycznego :D (2013/01/28 10:43)

nsz

Witam wszystkich wesoło tu u was (-:.Do Bornego jezdzimy co roku tym razem w mundurach NSZ czyli wz.36,lwp,niemieckie z naszywkami śwo,ryngraf,guziki z orłami w koronach,czarne pagony,trupie główki.Oddział Roja,Brygada Świętokrzyska i wiele innych znamy z książek o żołnierzach wyklętych.Spytałem o mundur bo może ktoś wie więcej.          Hubercie jak ktoś mnie zapyta to odpowiem chyba że prof.Żaryn.A jajecznice lubię (-: (2013/01/28 13:32)

lordsemen

no tak nie w Moskwie a w Kaliningradzie i nie dają wołgi a kradną rowery ,heeeeee ale wyszło zabawnie
Nsz bliżej 39roku mundury wojska polskiego ,bliżej 45roku i po sorty lwp ,bateldresy z rzutu i zapewne na tych co wrucili z zachodu ,sciana wschodnia sorty mundurowe sowieckie.a w miedzy czasie okupacji i zapewne króciutko po wiele sortów niemieckich mundurów .po okupacji by odebrać komunistom  pretekst ze zwalczają faszystów niemieckie raczej odsuwano taka teorie słyszałem i akceptuje to tak z obserwacji fotografi ,Nie mniej ponoc to Wojsko Panskie było to i zapewne szykowne i z aspiracjami na mundury regulaminowe z przed września 39 (2013/02/08 21:22)