Mundur niemiecki - identyfikacja

/ 5 odpowiedzi / 4 zdjęć
witam , 
mam prośbę o identyfikację gdzie i ewentualnie kiedy mogła służyć ta osoba.
Zdjęcie to znalazła moja ciocia w rodzinnym domu przyklejone za jakimś obrazem , czyli było ukrywane, aby nikt go niepowołany nie odnalazł. Przyklejone jest na takie specjalne usztywnienie, więc nie można przeczytać informacji o fotografie. Niestety było tak długo ukrywane,  że teraz juz nikt nie wie kto to jest.
Ten ktoś raczej na 100% należy do rodziny, tak więc powinien pochodzić z okolic Nowego Miasta Lubawskiego (Neumark Kreis Lobau, Westpreussen). 
Skoro jest to "Pamiątka z okresu służby wojskowej" to rozumiem , że sprzed I wojny światowej, czy w trakcie wojny, też robili sobie takie pamiątki. 
Ewentualna podpowiedź lub fałszywy trop - był w rodzinie Joseph Jarzembski ur. 1867 , który był -"der Musketier 44. Infanterie Regiment in Danzig" w 1890/1891 w wojsku, czy pasowałby mundur to tej jednostki? 

Stary Kojot

No cóż, ze zdjęcia można określić, że wojak ma na sobie wyjściową kurtkę mundurową typu Waffenrock Model 1895 z mankietami typu szwedzkiego.Już po reformie mundurowej 1867 (mniejsze guziki, niższy kołnierz).
Pas i szabla mogą świadczyć o przynależności do broni jezdnych (konnych). Może artyleria, lub inna formacja jezdna. A może tylko wyposażenie atelier fotograficznego...?
Mundur na zdjęciu jest tylko przykładem. (2012/10/28 21:14)

rokow

Dzień Dobry.
Mam bardzo podobne zdjęcie mojego pradziadka pochodzące z końca 19 wieku.
Różnica jest tylko taka że kołnierz był obszyty cienkim jasnym otokiem, miał na piersi przypięty medal oraz broń (pałasz, koncerz?) miała bardziej zdobną rękojeść no i była jakby trochę dłuższa (albo pradziadek był niższy). Pradziadek podobno służył w pułku kirasjerów w Berlinie ale zdjęcie po chodzi z Lubina (Lüben F. Harttwig). Mam też zdjęcie z 1916 r. z Bydgoszczy (Bromberg) a tam w 1914 r. stacjonował 3 Pułk Dragonów im. Barona von Derfflingera (Nowomarchijski) więc raczej na pewno nie był artylerzystą. (2013/05/02 12:54)