Mundur LWP 1943

/ 3 odpowiedzi
Witam!!!Chce zrobić mundur "Kościuszkowca" z 1DP 1943 r.Szukam jakiś zamienników ( Bluzy) żeby go zrobić.Może ma ktoś jakieś sugestie z jakie bluzy mogę taki mundur wykonać?
Guarden

Witam,
 Primo: Nie "LWP", tylko WP na wschodzie, 1/2 AWP lub ewentualnie PSZ na Wschodzie.
 Secundo: Dla bluzy wz. 43, tak jak dla innych mundurów z II Wojny Światowej nie ma żadnych dobrych zamienników... (2015/03/25 15:57)

Artur W

Witam,
 Primo: Nie "LWP", tylko WP na wschodzie, 1/2 AWP lub ewentualnie PSZ na Wschodzie.
 Secundo: Dla bluzy wz. 43, tak jak dla innych mundurów z II Wojny Światowej nie ma żadnych dobrych zamienników...

...tertio: wszystko zależy, co nazwiemy zamiennikiem (np. w pewnym sensie takim zamiennikiem są niemieckie saperki, w LWP jako trofiejne jak najbardziej do pomyślenia)
quarto: określenie Ludowe Wojsko Polskie, właśnie tak pisane, względnie skrót LWP funkcjonuje w Polsce od dziesięcioleci, w tym funkcjonowało w obiegu oficjalnym. Czepiacie się, obywatelu. (2015/03/25 20:09)

kuba18

Inny obywatel: LWP nie było w obiegu oficjalnym, lecz jedynie używane przez propagandzistów i dziennikarzy. Ja służyłem w Siłach Zbrojnych PRL a przysięgałem, stając w szeregach Wojska Polskiego. Nota Bene, nikt mnie z tej przysięgi nie zwolnił, więc jako człowiek honoru powinienem NATO szkodzić. Jestem w rozterce duchowej. Pomóżcie Dobrzy Ludkowie.Wesołych Świąt! (2015/04/03 21:52)