Mundur Lejbwardii Grenadierskiego Pułku

/ 9 odpowiedzi / 2 zdjęć
Mam ważną sprawę dla mnie i mojej rodziny, mianowicie posiadam zdjęcie mojego prapradziadka który służył w carskiej armii.

Z tego co napisał na odwrocie zdjęcia wynika ,że był w gwardii grenadierskiej stacjonującej w Piotrogrodzie, lecz jego mundur wskazuje na to ,że był on oficerem dragonów.

Mam nadzieję ,że mi pomożecie z góry dziękuję i pozdrawiam.

Stary Kojot

Ze zdjęcia wielkości znaczka pocztowego, wiele sie nie wyczyta...Jak możesz, to podaj chociaż link do zdjęcia w lepszej rozdzielczości. (2012/10/03 20:18)

Rosyjski Dragon

Niestety takiego linku nie posiadam :/ (2012/10/03 20:43)

darda

To zeskanuj tę fotkę jeszcze raz - tak żeby miała 250 Kb (lub niewiele mniej) i umieść ją ponownie. (2012/10/03 21:39)

(ks)

No żeby tak niedowierzać dziadkowi ?! Dziadek chyba jednak wiedział co pisze. Na podstawie załączonego "znaczka pocztowego" zaryzykuję że jest to szeregowy lejb-gwardii Grenadierskiego Pułku, po 1913. Mundury dragońskie były jednak inne. Kiwer gwardyjski, biały pas, mundur z "lanckanem" a na prawym ramieniu coś co może być akselbantem z inicjałem noszonym od 1913 roku w pułku grenadierskim.

(2012/10/03 21:57)

JaRost

jak by to powiedzieli złośliwi: skan robiony pudełkiem po zapałkach ;) 

Dragonem przodek na pewno nie był. Tą formację można bardzo łatwo rozróżnić dzięki poprzecznemu pióropuszowi na hełmie. Skłonny jestem przychylić się wersji Kolego (ks)-a 
Czekamy jednak  na lepszy skan.  (2012/10/03 23:48)

nomad3

Moim zdaniem jest to mundur typowego przebierańca "atelierowego" tak by wysłać do domu piękniejsze zdjęcie (mam zdjęcie piechociarza gw. w dołmanie huzarskim i kiwerze dragońskim - taka fantazja) z tyłu za wojakiem jest tablica i z niej na pewno właściciel odczytał lejb gw. grenadierski pułk co do "czapeczki" orzeł wskazywałby na lejb gw. dragonów, armijni mieli kask skórzany z grzebieniem. (2012/10/12 20:44)

Rosyjski Dragon

Jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany tematem. (2014/10/17 23:12)

Rumcajs

Szabla (dragonka) raczej z przydziału zakładu fotograficznego. W prawym dolnym rogu widoczne inne eksponaty z tego zakładu ustawione w formie ekspozycji "do wyboru" dla fotografowanych. (2014/10/18 11:27)