Mundur Broni Pancernej 1939

/ 4 odpowiedzi
Czołem Mam taką sprawę niedługo będę otwarzał żołnierza polskiej broni pancernej w 1939 i mam kilka pytań :  1. Gdzie zdobyć repliki :- kombinezonu Typu Lekkiego,,

- butów saperskich wz. 31, ( na stronie SH Reduta pisze że mogą pasować saperki bundeswehry )

beretu  wojsk pancernych wz. 37,

- Kurtki Skórzanej Wz.36 ( Jest w ofercie pewnej firmy która ma nie ciekawą  opinie ) 

- Hełmu lotniczego który był używany w broni pancernej ewentualnie Jak przerobić hełm wz.15 na hełm wz.15/35

2. Jak był uzbrojony członek załogi czołgu , Tankietki , samochodu pancernego 

3. Jakie polecacie książki na ten temat prócz : Polska broń pancerna w 1939 roku     Rajmunda Szubańskiego 

Stary Kojot

Generalnie ciężko udzielić wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania. Ale spróbujemy...-kombinezony, nie spotkałem się z jakims wytwórcą, który szył by te kombinezony, załogi pojazdów kombinują je we własnym zakresie, tak jak załogi FWP. Został kupiony materiał w ilości tylko dla czlonków załóg i z tego, na podstawie zdjęć uszyto opończe czyli kombinezony.-buty, ja używam butów kawaleryjskich wz 31.-beret, ja zaadoptowałem beret sukienny, kupiony w ciucholandzie, chodziło mi, żeby był tłoczony z jednego kawałka, a nie szyty, doszyłem tylko antenkę i orzełka.-większośc pancerniaków posiłkuje się cywilnymi skórzanymi kurtkami a właściwie płaszczami z lat 60-tych i 70-tych, warunek, żeby rękawy były wszyte w tzw "reglan" czyli po skosie. Do teko doszyte naramienniki i kołnierz obszyty czarnym suknem. Jedyna różnica, to nakarczek z dwoma dziobami, a nie z przepisowymi trzema.-hełmu lotniczego nikt nie robi, a temat przerobienia hełmu francuskiego na wersje pancerna, to grubsza sprawa.-uzbrojenie, to broń krótka, najczęściej Vis w futerale, zawieszonym na pasie i szelce naramiennej, do tego maska p gaz w torbie wz 31.-książki, no cóż... w każdej, która mówi o barwie i broni, można znaleźć jakieś informacje, trudno wymienić wszystkie tytuły... (2013/08/27 08:01)