Mundur Armii Pruskiej - prośba

/ 2 odpowiedzi
Dzień dobry,zdjęcia przedstawiają mojego pradziadka Andrzeja Janiszewskiego (ur. w 1889 w Kosewie, stolarz, mieszkał w Skubarczewie). Brał udział w bitwie pod Verdun jako sanitariusz (przynajmniej tak w rodzinie mówią). Wojnę przeżył, wrócił do domu rodzinnego. Nic więcej na temat jego historii wojennej nie wiadomo, mam tylko te dwa zdjęcia. Zrobiono je w Szczecinie w zakładzie fotograficznym Bergschmidt, nie wiem w którym roku. Mam ogromną prośbę o 'wyciągnięcie' z tych zdjęć jak najwięcej informacji, stopień, jednostkę itd. Zdaję się na ogromną wiedzę forumowiczów, moja jest w tej kwestii marna ;) Pradziadek to osoba trzecia od lewej. Link do zdjęć o lepszej jakości na Onedrive:https://1drv.ms/f/s!AmPhorMJIeE8iytjpCQ0p6oN5ujdDziękuję i pozdrawiamEla

Stary Kojot


Skoro udało się wstawić jedno zdjęcie, to może i pozostałe zdjęcia Pani zamieści? Z tego zdjęcia wiele się nie wyciśnie, poza tym, że jest to pruski mundur z okresu 1 wojny. Cyfry na naramiennikach są mało czytelne, a to by wiele ułatwiło. (2019/05/02 08:46)

elalech


Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie, link do zdjęć o lepszej jakości: https://1drv.ms/f/s!AmPhorMJIeE8iytjpCQ0p6oN5ujd (2019/05/11 23:42)