Mossberg 500

/ 4 odpowiedzi
Witam i pozdrawiam wszystkich.
Mam pytanie odnosnie Mossberga 500 12/76. Czy jest mozliwosc montazu jakiegos celownika (moze byc kolimatorowy) chodzi mi o poprawienie celnosci na odleglosci ok 40 metrow. 
Pozdrawiam 

Habdank

Pewnie się da, w ostateczności rusznikarz może nawiercić baskilę lub wyfrezować szynę jeżeli jej nie ma. Jedno pytanie mi się tylko nasuwa- po co? Średnica wiązki śrutu na 40 m pozwala w zasadzie na strzelanie "na słuch", strzelanie kulą z gładkiej lufy też daje kosmiczny rozrzut (piszę to z perspektywy strzelca sportowego więc mam może trochę podwyższone wymagania).
Z perspektywy myśliwego- dzik w przebiegu na 40m jest osiągalny bez problemów bez "wspomagaczy". Jeżeli masz z tym problem- taniej wyjdzie kilka treningów na strzelnicy z dobrym instruktorem. Pomoże Ci wyłapać błędy i je skorygować. Bo szczerze mówiąc pompka z doczepioną jakąkolwiek optyką czy kolimatorem będzie wyglądała raczej zabawnie... (2013/06/27 21:50)

zewlok

;) moze i zabawnie ale Mossberga "odziedzicza" moj syn i sobie chcial takie cos zalozyc ( strzelanie slugiem, wogole chce go lekko zmodernizowac, kolba bojowa i czolenko tez polimerowe ) ja wlasnie oczekuje na licencje na remisia 700/308 heavy barell.Do Mossberga znalazlem juz uchwyt pod celownik (kolimator) na ebay- cena okolo 37$ ;), obdzwonilem sklepy i rusznikow ale mowia tez o nawiercaniu etc...

Pzdr (2013/06/27 23:22)

Razorblade1967

A nie prościej zamontować szynę uniwersalną na górnej powierzchni komory zamkowej? Mossberg 500 powinien mieć odpowiednie otwory (choć odmian tej broni trochę jest - więc może nie wszystkie, ale wszystkie te z którymi miałem do czynienia miały), to są dwie pary półkolistych śrub na górnej powierzchni komory zamkowej. Kupujesz szynę, przykręcasz i na to zakładasz np. kolimator (jest trochę dostępnych w handlu stosunkowo niedrogich, prostych kolimatorów z mocowaniem na szynę uniwersalną), bo celownik optyczny jest raczej bez sensu (ale jak bardzo chcesz to i takie są z mocowaniem na szynę uniwersalną). Potem tylko przystrzelać sobie kolimator (dość prosta czynność - regulacja w pionie i poziomie jest łatwa) i po sprawie. Bez wizyty u rusznikarza (bez dodatkowych kosztów), kilkanaście minut roboty za pomocą najprostszych narzędzi jakie zwykle ma się w domowym zestawie. (2013/07/09 02:56)