Mord w Norwegii - rozbrojony naród?

/ 58 odpowiedzi
jazlowiak

A skąd to przekonanie o nieodrośnięciu? Wmówili wam to naziści i komuniści, pozbawiając broni. Jakoś w II RP gdzie był szeroki dostęp do broni, wiele mniejszości narodowych, konfliktów społecznych nikt nie wpadł na zniewolenie narodu poprzez odebranie mu broni. Wolny człowiek powinien być wolny! (2011/10/20 11:31)

gabi

Oczywiście. Wolność to wielka sprawa, i o nią - słusznie-  przez tyle lat walczono...
Tyle tylko, że często źle tą wolność pojmujemy.
Trochę więcej zasad, reguł, ROZUMU - a będzie ok.
Wszystko jest dla ludzi. Dla mądrych ludzi.  (2011/10/20 11:40)

Ziemowit

Chwila .... chwila .... naród do czego nie dorósł ja słyszałem wersję że nie dorósł do demokracji jak "cuś" nie zagłosował na kogo trzeba :) myślę ze naród jest ok tylko władza traktuje nas niczym władza kolonialna jakąś afrykańską kolonie, a nuż się zbuntują albo poczują za dobrze... (2011/10/20 14:01)

argo

Heheheh ..naród nie dorosł .... za chwile pewnie usłyszymy o przypadkowym spoleczenstwie ... nie wolno Polakom dac broni bo bedzie masakra a my wiemy lepiej co jest dla was dobre ...macie panie idealne predyspozycje do bycia "politykami" wiodącyh obecnie partii politycznych ;-)))))) .... gdyby nie to ze, jak powtarzam, caly czas ta bron juz jest praktycznie bez ograniczen w narodzie przynajmniej od  7 lat .....jesli tego nie zauwazyłyscie to znaczy ze nie jest ona uzywana niezgodnie z przeznaczeniem ( bo gdyby bylo inaczej to media by biegunki dostawały na tym tle) .....czyli reasumujac Polacy jednak dorosli do posiadania broni.

Tekstów o pijanych mysliwych mordujacych biedne sarenki nie komentuje, bo nie zwykłem znizac sie w dyskusji do poziomu substancji drogowej zwanej potocznie brukiem ;-> (2011/10/20 19:21)

DamianWPM

Oczywiście. Wolność to wielka sprawa, i o nią - słusznie-  przez tyle lat walczono...
Tyle tylko, że często źle tą wolność pojmujemy.
Trochę więcej zasad, reguł, ROZUMU - a będzie ok.
Wszystko jest dla ludzi. Dla mądrych ludzi. 

Mnie ciekawi na jakiej podstawie takie sądy o polakach, że to niby nie dorośli, nie posiadają zasad, nie przestrzegają reguł, nie posiadają rozumu? W dyskusji o dostępie do broni wciąż te same argumenty się przewijają... lecz czym są one podparte?Jak napisał Argo, Polacy mają już od lat zwiększony dostęp do broni, ostatnimi miesiącami nawet jeszcze bardziej i jakoś nie słyszymy aby ktoś mordował z Remingtona ludzi na ulicach. (2011/10/21 08:19)

Horhe

A ja pozwolę sobie zacytować moją babcię ś.p. "Naród bez broni jest bezbronny". Dlatego też do Gdańska w 1946 roku przyjechała ze Stenem. Niestety został znaleziony przez robotników przy okazji kopania rowu na wapno.

"Niedorośnięcie"- a co to niby ma znaczyć? Idąc tym tokiem rozumowania, to powinniśmy zaprzestać jazdy samochodem. Zawsze w jakimś środowisku znajdzie się kilku idiotów, ale czemu za coś takiego mają "cierpieć" normalni obywatele?

Gabi, czy Ty aby jesteś Polką, skoro masz tak niskie mniemanie o swoim Narodzie?

(2011/10/23 13:50)

gabi

Właśnie dlatego, że jestem Polką, to interesuje mnie to jacy są Polacy. Gdybym miała inne pochodzenie, to myślę, że za wiele by mnie to nie obchodziło.
I wypowiadając się o Swoim narodzie, nie jestem subiektywna ( tylko dlatego, że jestem Polką), tylko staram się być obiektywna.
Nie krytykuję wszystkich na około. A i do Siebie podchodzę krytycznie. Widzę w Polakach dobre i złe cechy, a chciałabym żeby tych dobrych było lepiej( we mnie też).
Wydaje mi się jednak, że wiele osób na forum chwali swój naród tylko dlatego, że sami są Polakami. A to na pewno nie jest zdrowy patriotyzm. 
Uważam, że i broń może być i samochody... A do tego tylko zasady i ich PRZESTRZEGANIE i będzie ok. (2011/10/24 13:12)

DamianWPM

Gabi, ale właśnie jest tak, że ci którzy tą broń posiadają LEGALNIE, zasad przestrzegają! ;) (2011/10/25 19:32)