Mława 2012

/ 20 odpowiedzi
Czy w tym roku jest planowana rekonstrukcja Bitwy Pod Mławą 1939?
darda

Jest. Szczegóły niebawem. (2012/05/09 12:42)

Piotr Sz

Dziękuję za odpowiedź - czekam z niecierpliwością na więcej informacji. (2012/05/16 14:59)

Redakcja

Imprez będzie dwudniowa - w piątek defilada, 1 września w sobotę bitwa w Uniszkach. (2012/05/16 22:26)

Messer

A myślałem, że to będzie tydzień wcześniej. Ale, dobra i tak mam urlop wypoczynkowy. Będę przez dwa dni. Rozumiem, że szczegóły wkrótce ?

(2012/05/16 23:24)

jacenty

Ciekawe co pogoda przyniesie w tym roku ulewe czy upał :) (2012/05/16 23:33)

Messer

Upał mieliśmy w ubiegłym roku, padało chyba dwa lata temu. Może teraz będzie w sam raz. (2012/05/17 06:35)

pi.ko

no to teraz wypada na deszcz :) (2012/05/17 11:26)

Messer

Może niekoniecznie. Wolę, jak jest umiarkowana temperatura. (2012/05/18 22:47)

daga

"Imprez będzie dwudniowa - w piątek defilada, 1 września w sobotę bitwa w Uniszkach.
"

No! I wszystko wróciło do normy...Dyrektor MDK w Mławie, Małgorzata Retkowska, mimo dobrych rekomendacji i osiągnięć wyrzucona przez burmistrza z pracy, GRHLC Mława, jak to ktoś kiedyś obiecał, rozwalona. A w dodatku "redakcja" zna już przebieg imprezy, chociaż u nas jeszcze nic podobno nie wiedzą...W sumie, po co ma ktoś zorganizować imprezę w mieście za darmo jeśli inny zrobi to za kasę. A jeśli nie, to defilada wystarczy. Smutne, że zabija się inicjatywę i zalążki społeczeństwa obywatelskiego...

http://naszamlawa.pl/sekcje-murem-za-swoja-szefowa-burzliwa-sesja,news,3378,aktualnosci.html (2012/05/21 23:14)

daga

http://naszamlawa.pl/burmistrz-zwolnil-malgorzate-retkowska,news,3488,aktualnosci.html (2012/05/21 23:17)

Redakcja

Defilada ma być w związku z wizytą Pana Prezydenta i nie wchodzi w paradę imprezie GRH LC Mława. Będzie pewnie przed widowiskiem, podczas uroczystych obchodów z wojskiem. (2012/05/21 23:32)

daga

GRHLC Mława już nie ma, komuś bardzo przeszkadzała... (2012/05/22 06:58)

Redakcja

Nie bardzo rozumiemy, kto może nakazać rozwiązanie grupy? Przecież są one niezależne i podporządkowane tylko sobie. Mamy wrażenie, że Mławianie mają do pozostałych rekonstruktorów przyjeżdżających do Mławy jakieś anse. Przecież nasze imprezy wspólnie się uzupełniają, a nie konkurują ze sobą. (2012/05/22 08:09)

pi.ko

GRHLC Mława już nie ma, komuś bardzo przeszkadzała...

Ale z tego co zrozumiałem z zalinkowanego przez Ciebie artykułu, to GRHLC Mława zdecydowała się rozwiązać jak wyraz solidarności z p. Retkowską.No to wyszło na to że sami sobie bardzo przeszkadzaliście :) (2012/05/22 08:33)

daga

Nie mam na myśli rekonstruktorów przyjeżdżających do Mławy ale burmistrza. I nie rozumiem dlaczego przeszkadzała mu promocja miasta. Członkowie grupy nie chcą działać pod innym instruktorem i chyba trudno się dziwić.

(2012/05/22 09:08)

darda

Zawsze podziwiałem GRHLC Mława a jej szefową lubiłem i lubię, wydaje mi się jednak, że popełniony został pewien błąd. Jeśli dobrze zrozumiałem GRHLC różni się od większości innych grup m.in. tym, że ma formę prawną sekcji przy Miejskim Domu Kultury. Taki układ - z pewnością pod wieloma względami wygodny - obarczony jest ryzykiem poważnych zawirowań przy okazji wszelkich zmian w kierownictwie MDK lub we władzach miasta.
Znacznie bezpieczniejsza jest forma stowarzyszenia (zwykłego lub "rejestrowego") i współpraca z innymi instytucjami na jednoznacznych zasadach partnerskich.
Mam nadzieję, że konflikt w Mławie nie doszedł do poziomu takich personalnych animozji, które uniemożliwiłyby jakąkolwiek współpracę. (2012/05/22 09:49)

bykfernando

Zgadzam się z Dardą. Może powiniście zmienić statut działania zarejestrować stowarzyszenie i pod wodzą prezasa np. Pani Małgorzaty Redkowskiej stać się partnerm urzędu Miasta Mławy. Nie jednostką podległą lecz partnerem równorzędnym. Wielką szkodą dla rekonstrukcji byłby Wasz rozpad. powodzenia w walce o działalność i niezależność.

(2012/05/22 15:05)

Stary Kojot

Skoro grupa została "rozwalona", jak to zostało napisane, to co dalej? Sprzedacie zgromadzone ciuchy i rekwizyty? Na znak protestu i solidarności, nigdzie się juz nie pokażecie? W sumie to Wasza sprawa, ale natura nie znosi próżni... (2012/05/22 15:47)

wmbrzezinski

GRHLC Mława już nie ma, komuś bardzo przeszkadzała...

Nic bardziej nie wzmacnia więzi jak zagrożenie.Nie wyobrażam sobie,że Was nie ma.Wpisaliście się mocno w rekonstrukcyjny świat i nie wolno tej pracy zmarnować.Bedzie zresztą Wam tego brakować jak chleba.Zgadzam się z niektórymi opiniami.Zakładajcie stowarzyszenie.My jako Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej właśnie kończymy proces rejestracji(czas przebiegu procesu ok 3m-ce).Możemy podzielic się doświadczeniem.Zapraszamy was wkrótce do Chojnowa i nie wyobrażamy sobie sytuacji,że nie przyjedziecie(swoja drogą muszę komuś oddać czapkę-rekwizyt).Pozdrawiamy i więcej optymizmu. (2012/05/23 07:31)

bykfernando

Oczywiście własne stowarzyszenie ma bardzo wiele plusów, tylko rejestracja trwa często nawet do 6 miesięcy. Można poradzić sobie w taki sposób jak My 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza na zasadzie porozumienia stworzyliśmy Koło historyczne Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej (TPZP) z własnym regulaminem i własnymi  niezależnymi władzami.  Jedynym ograniczeniem jest Statut TPZP ale on doskonale pasuje do naszej działalności. Oczywiście rozważamy własne stowarzyszenie pracujemy nad statutem regulaminem, współpracujemy w tym z prawnikami. Zarazem działając legalnie uczymy się bezpiecznie na  własnych i cudzych doświadczeniach. Stworzenie takiego koła trwa zwykle około 2-3 tygodni, pozwala nie stracić sezonu  i przygotować się do działalności w pełni samodzielnej. Bo co nagle to po diable. Mam nadzieję że GRHLC z Mławy poradzi sobie z tymi problemami. Niestety tam gdzie próbują rządzić samorządowcy w Rekonstrukcji źle się dzieje. (2012/05/23 18:41)