Michaił Kulinicz Jaworzno

/ 1 odpowiedzi
Witajcie potrzebuję pomocy w zrekonstruowaniu zdjęcia na grobie Michaiła Kulinicza (ur. 23.09.1925 zm. 22.01.1945)w Jaworznie. Znalazłem go na stronie obd memoriał ale nie ma tam żadnego zdjęcia. Jakby ktoś miał takowe albo miał stare zdjęcia jego grobu na cmentarzu Pechnickim w Jaworznie to prosiłbym o kontakt.
al-Muell


A jaki stopień miał ów człowiek?Jeśli był oficerem, to powinno się udać załatwić zdjęcie z CAMO. Jeżeli nie - trzeba by poszukać rodziny.W przypadku oficera najszybciej zdjęcie udałoby się zdobyć zdjęcie z karty skróconego przebiegu służby, ale to kosztuje i nie ma gwarancji, czy zdjęcie będzie. Można też - nieco taniej i z większą szansą na sukces - napisać i poprosić o kopię zdjęcia z akt osobowych. Ale taką prośbę już trzeba dobrze umotywować i najlepiej mieć choćby pisemne wsparcie jakiejś poważniejszej instytucji (choćby jakiejś fundacji). Można próbować przez ambasadę FR albo napisać do Memoriału.
Jeśli był szeregowcem lub podoficerem, to wątpliwe by znalazły się zdjęcia - akt osobowych dla podoficerów (z małymi wyjątkami) nie prowadzono, a dokumentacja z wojenkomatów jest zwykle niemożliwa do zlokalizowania. Co więcej - większości poborowych nawet nie robiono zdjęć. (2014/04/20 19:17)