MG-34 czy MG-42 ???

/ 3 odpowiedzi
Witam serdecznie, chciałbym się doinformować na temat tak jak w tytulea mianowicie powoli zbieram umundurowanie i wyposażenie dla piechura WH gdyż od dawna pragnę zostać rekonstruktorem, i marzy mi się jeden z MG ale nie wiem dokładnie który wybrać i czy wo gule mogę ?? chodzi tu bardziej o piechura WH początek wojny jakieś porady lub opinie, i 2 rzecz a mianowicie do dowódców grup rekonstrukcyjnych  czy jako początkujący rekonstruktor mogę mieć na rekonstrukcji Jeden z MG ? czy są jakieś limity dla początkujących i rozpoczynających rekonstrukcje ? mianowicie ze tylko karabin typu Mauser jest dopuszczany ??z góry dzięki za informacje i porady każda informacja mile widziana pozdrawiam 
darda

Kolego. Jako "rekonstruktor indywidualny", w dodatku nieznany w środowisku i początkujący, nie masz żadnych szans na udział w jakiejś inscenizacji na choćby średnim poziomie.

Przede wszystkim zgłoś się do jakiejś GRH odpowiadającej twoim zainteresowaniom, poproś o przyjęcie i dostosuj się do jej wymogów.
A co do karabinów maszynowych z początku wojny to sam się zastanów, który mógł być w użyciu: wprowadzony na wyposażenie w 1934, czy w 1942 roku? ;-)

(2015/01/30 10:04)

edek123

Witam serdecznie szanownego administratora, jak pan mówił "rekonstruktor indywidualny" to odrazy wytłumaczę ze nawet nie miałem tego na myśli i jestem świadom gdy nie należę do żadnej grupy GRH to oczywiste jest ze nie mogę wziąć udziału w żadnej rekonstrukcji, a co do zgłoszenia kiedyś pisałem do jednej z grup z Krakowa  ta temat poboru ale niestety mieszkam na Lubelszczyzna 20 km od granicy z Białorusina wiedz wtedy nie miałem jeszcze 18 lat ani prawa jazdy wiedz musiałem zrezygnować, a teraz jestem coraz bardziej aktywny w tym kierunku, powoli zbieram umundurowanie i wyposażenie zostaje tylko znaleźć odpowiednia grupę GRH i się zgłosić z zapytaniem o pobór,  pozdrawiam.   (2015/01/30 17:56)

czarny

W skład obsługi km mg-34 wchodziły 3 osoby: dowódca, strzelec oraz pomocnik. Musisz zatem to również wziąć pod uwagę. Przede wszystkim zacznij od skontaktowania się z grupą, której działalność Ci się podoba. Otrzymasz wszelkie niezbędne informacje jakie są potrzebne do rozpoczęcia przygody z rekonstrukcją. Musisz wiedzieć, że każda grupa/stowarzyszenie ma swoje wymagania względem nie tylko samych ochotników, ale także sprzętu (zwłaszcza jeśli chodzi o repliki). 
Co do samego MG, to bardziej uniwersalnym wyborem będzie Mg-34, produkowany przez cały okres wojny.  (2015/03/23 14:08)