Medal sportowy za zawody kawaleryjskie

/ 5 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witam Państwa. Proszę o pomoc, chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat medalu. Szukałem w internecie ale z marnym skutkiem DSCN9330.JPGDSCN9331.JPG
formoza58

To jest destrukt medalu nagrodowego z Zawodów Konnych o Mistrzostwo Wojska Polskiego "Militari".Złamany na dole,napisy niewyrażne,wskazują na rok 193...,może Baranowicze 1933 rok.Tutaj dla przykładu kompletny medal z "Militari" z 1929 roku w Poznaniu... (2015/02/22 00:25)

formoza58

Tych rodzajów medali było w okresię międzywojennym multum.Z jednej strony byla sylwetka pokazująca daną konkurencję (Ułan z szablą,lancą,woltyżer),na drogiej stronie liść laurowy z miejscem na pole do popisu dla grawera.Piszę tylko o kawaleryjskich,bowiem byly medale ze wszystkimi konkurencjami wojskowymi i cywilnymi.I jeszcze jeden medal z okazji zawodów konnych w skokach. (2015/02/22 00:30)

czarny15

Bardzo dziękuję. Właśnie nie wiedziałem czy medal jest złamany czy taki ma być. O ile dobrze dopatrzyłem to pod grawerem "MILITARY"  jest wyryte B,5  S.K. data też nie do końca wyraźna 10-??-1937 ale co do 7 nie jestem pewien. Pozdrawiam  (2015/02/22 07:52)