Mauser wz. 29- schematy i wymiary

/ 22 odpowiedzi / 9 zdjęć
Witam!
Chcemy zabrać się za produkcję replik karabinu wz. 29 na potrzeby naszej GRH, lecz nigdzie nie mogliśmy znaleźć schematów z wymiarami (wszakże były zdjęcia poglądowe, lecz zbyt małe by dało się odczytać wymiary), a całkiem na ślepo tylko z opisami też nie chcemy robić. Czy może któryś z Kolegów służyłby pomocą i przesłał tutaj lub przez priv. schematy bądź szkice dla polskiego Mausera? Byłbym bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam
Kaczor39

Jeśli wam to pomoże to mam dosyć dokładne schematy zamka, przynajmniej tam mi sie wydaje że dokładne bo wyglądają rzetelnie, jeśli chcesz to podaj maila i wyśle ci wszystko co mam ;) (2012/10/20 20:16)

argo

Mam dwa rysunki techniczne komory zamkowej i lufy do karabinka mauser 98a ( poprzednika wz 29), ratuje was to ? . (2012/10/22 00:34)

Lewus

macie rysunki to wrzućcie je tutaj żeby jazdy chętny mógł obejrzeć (2012/10/22 08:19)

Kaczor39

to już wszystko co mam na temat wymiarów (2012/10/22 10:57)

yano57

Witam
Proponuję  nawiązać kontakt z Centralnym Archiwum Wojskowym – na pewno mają.
Miałem też kiedyś w ręku książkę (skrypt wewnętrzny) wydaną dla Milicji Obywatelskiej w latach czterdziestych. Były tam opisane i rozrysowane wszystkie rodzaje broni palnej, która znajdowała się wówczas na stanie. Była więc też i broń polska z przed 1939 roku. Może ktoś ma tą książkę lub wie gdzie takowa się zachowała.
Mając wtedy tą książkę wykonałem rysunek (przekrój) polskiego Browninga wz 28, niestety nie pamiętam ale chyba nie było tam wymiarów bo na pewno bym naniósł. Jeśli byłby więc potrzebny taki przekrój rkm.28 to mogę wysłać plik w wysokiej rozdzielczości na pw. lub w cdr.
Tak to wygląda: (2012/10/22 11:41)

Mechanior

Chciałbym zaznaczyć że te plany pochodzą z forum Modelarzy Bronii 1:1 i nie wiem co autor tych palnów na to powie.... (2012/10/22 19:09)

Kaczor39

Nie wiem skąd pochodzą pierwotnie, ja osobiście pobrałem te plany z "chomika" więc jeśli ktoś wrzuca coś do sieci z możliwością pobrania to chyba nie jest grzech aby wykorzystywał je ktoś inny? tym bardziej że nie powiedziałem że wykonałem je ja. (2012/10/22 20:30)

Mechanior

Chciałem tylko zaznaczyć ze sa one czyjegoś autorstwa a tak sie składa ze znam autora tych planów. Moje nie dopatrzenie autor wrzucił na chomika i udostepnił. Troche jestem zbyt przewrażliwiny na punkcie praw autorskich :) (2012/10/23 21:06)

argo

Mozna sie zastanowic nad stworzenie bazy takich rysunkow wykonawczych, sa osoby z zacieciem modelarskim i byc moze wykorzystaja to do budowy replik broni. Wrzucanie tych rysunkow na strone Dobroni.pl (z calym szacunkiem) mija sie z celem ze względu na dość liche rozdzielczosci załączonych fotek, jakie ten portal oferuje. (2012/10/23 22:21)

Zbyszek1

W sprawie budowy replik oraz rysunków technicznych proponuje porozglądać  się po wymienionym już forum jeden do jednego, jest to chyba największe forum skupiające ludzi zajmujących się budową replik broni. (2012/10/24 11:03)

walther38

Chciałem tylko zaznaczyć ze sa one czyjegoś autorstwa a tak sie składa ze znam autora tych planów. Moje nie dopatrzenie autor wrzucił na chomika i udostepnił. Troche jestem zbyt przewrażliwiny na punkcie praw autorskich :)

Przychylam się do w/w. To że z chomika to nic. Jak ktoś umieścił w publicznym - jego sprawa. Ale prawa autorskie nakazują (dobry zwyczaj) podawania ich autora. (2012/10/27 18:54)

endi66

Rzeczywiście,owe ryciny są mego autorstwa.Nieopacznie wrzuciłem je na chomika.Lecz myślę że nie zwalnia to,publikującemu je na tym forum.Na spytanie się czy można je wykorzystać.Tym bardziej że zaopatrzone są moim logo.Pozdrawiam endi66 (2012/10/27 19:51)

Kaczor39

Jeśli to tak wielki problem to proszę powiedzieć że mam to zrobić a ja po prostu usunę to co wrzuciłem zamiast ciągnąć temat o prawach autorskich w wątku który wgl do takiej dyskusji nie jest założony... jeśli autor nie życzy sobie żebym również przetrzymywał plany jego autorstwa na dysku to także moge je usunąć bez żadnego problemu. (2012/10/27 20:02)

mleko80rt

Czolem. I jak potoczyla sie historia z produkcja replik kolb do Mausera wz 29?Jestem zainteresowany takowa. (2019/04/21 20:51)