Maski SS "Dirlewanger", maski zimowe/maskujące.

/ 5 odpowiedzi / 3 zdjęć
Czołem!

Czytałem kiedyś na jakimś forum, że tego typu maski maskujące były używane przez osławioną formację Dirlewangera, parę dywizji SS i ponoć przez niektóre formacje Wehrmachtu oraz Luftwaffe. Chciałbym się dowiedzieć, czy te informacje są prawdziwe i czy użycie tego typu masek podczas odtwarzania sylwetki piechura polowego Luftwaffe nie byłoby czystym "mumiństwem".
Jeżeli jest ktoś w posiadaniu bardzo ciekawych informacji na temat tych masek, bardzo proszę o podzielenie się nimi na forum.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

Slajmi130

Moim zdaniem będzie to mumiństwo i to spore. Maski maskujące były uzywane nie tylko przez scharfschutzen ale i inne formacje, ale zależy do czego, był to specjalizowany sprzęt maskujący i należałoby go uzywać w wydarzeniach na których użycie było potwierdzone materiałem fotograficznym. Ilość zdjęc z takimi maskami jest znikoma w porównaniu do reszty zdjęć, zatem uzycie w rekonstrukcji też jest ograniczone. Jeszcze nie widziałem nikogo na reko z takim wyposażeniem. był kiedyś biały ninja, ale to już zamierzchłe stare dobre czasy (2017/08/09 08:52)

Slajmi130

Moim zdaniem będzie to mumiństwo i to spore. Maski maskujące były uzywane nie tylko przez scharfschutzen ale i inne formacje, ale zależy do czego, był to specjalizowany sprzęt maskujący i należałoby go uzywać w wydarzeniach na których użycie było potwierdzone materiałem fotograficznym. Ilość zdjęc z takimi maskami jest znikoma w porównaniu do reszty zdjęć, zatem uzycie w rekonstrukcji też jest ograniczone. Jeszcze nie widziałem nikogo na reko z takim wyposażeniem. był kiedyś biały ninja, ale to już zamierzchłe stare dobre czasy (2017/08/09 08:59)

Stary Kojot

Troszke wieje mitologią, zwłaszcza te "pare dywizji SS". Owszem, żolnierze Waffen SS używali czegoś, co służyło do maskowania twarzy. (2017/08/09 14:58)

Stary Kojot

Strzelcy wyborowi także starali się maskować twarz, jako jasną plamę. Często była to własna inwencja z wykorzystaniem fragmentów kurtek czy celt maskujących. (2017/08/09 15:00)

Stary Kojot

Natomiast seria zdjęć ukazująca żołnierzy w profesjonalnych maskach w kamuflażu, dotyczy 2 Pułku "Brandenburg" czyli jednostki do zadań specjalnych. I to też zdaje się, chodziło o przetestowanie tego typu elementów maskujących. (2017/08/09 15:03)