M26 pershing Heng Long 1:16

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Na wstępie oczywiście wypada się przedstawić, gdyż to mój pierwszy post na tym forum. Z modelarstwem miałem do czynienia już wcześniej przy okazji budowy makiety kolejowej w skali TT, czyli 1:120. Tutaj jednak znalazłem się z winy niedawno nabytego m26 pershing w skali 1:16 ze stajni Heng Long. Jakość nie jest pierwszorzędna ale miała to być zabawka dla dziecka, a że nie mogłem na niego patrzeć wziąłem się do roboty. Tym bardziej, że w wojsku byłem działonowym.
Dodam jeszcze , że czołg kupiłem używany i to w nie najlepszym stanie. Okazało się, że ma parę braków, na szczęście wszystko do nadrobienia. Zacznijmy od zdjęć - czołg po wyjęciu z pudła:
brak liny na tylnej płycie
ułamane anteny
Nie dość, że paskudnie plastikowe to jeszcze wybrakowane skrzynie
I na koniec mocowanie karabinu też ułamane
Na pierwszy rzut poszła lina. Zrobiłem ją z wnyka - linka 3mm (jestem leśnikiem , ściągam - nie zakładam :D ), końce odlałem z ołowiu
Po drugie wywaliłem ohydne skrzynie. Nowe z kartonu modelarskiego, forniru malowanego lakierobejcą oraz przybrudzone olejną.
Malowanie to przeskalowana kalkomania z modelu tamiya. Malowałem też olejem.
Do tego jak widać pare duperelek typu szpadel, plandeka siatka i inne pakunki. Z moliny zrobiłem też coś na kształt siatki maskującej. Narazie niewielki kawałek, starcza zaledwie na lufę.
http://imageshack.us/photo/my-images/580/dscf6651.jpg/
 Wygląda już lepiej ale wiele jeszcze do zrobienia. Zdechła już ładowarka i czekam na nową voltcraft. Ta z pudła to straszna tandeta. W środku tylko trafo, mostek i kondensator.
 Poza tym zauważyłem, że jeden silnik (klasa 380) chodzi nieco gorzej. Na słabej baterii czołg ma problem ze skręcaniem w jedną stronę. Na początku podejrzewałem przekładnię, ale na pełnym aku jest ok. Zębatki jak nowe, sprawdzałem.
Mocno też chciałem go pomalować , ale tu też brakuje mi doświadczenia. poza tym nie mam aerografu.
W terenie radzi sobie nieźle:
http://www.youtube.com/watch?v=aOxQLXU6VR0&feature=youtu.be

sebano79

Wybaczcie, że post pod postem ale za późno znalazłem opcję edytuj. Dorobiłem jeszcze brakujące antenki:

(2012/01/15 10:55)

Messer

Aby trochę urealnić wygląd tego czołgu, to możesz lufę karabinu pomalować farbą o kolorze "gun metal". Nie musisz tego robić aerografem, wystarczy pędzelek. Za pomocą rdzawej farby możesz zrobić przetarcia na krawędziach wystających elementów. Tak samo, tylko z umiarem, odpryski farby na elementach często dotykanych. Do imitacji zakurzeń stosuje się gotowe pastele np. firmy MIG. Mają całą gamę kolorów piasku, błota, nawet kolor do zacieków przy wlewie paliwa.

Powodzenia

(2012/01/15 16:51)

sebano79

Jeszcze nie wymyśliłem z czego dorobić ułamane mocowanie karabinu. Odnośnie malowania znalazłem interesujące filmy wideo, oto link:
 warte obejrzenia.
Ale dzięki za cenne rady.
Ładowarkę już mam nową z delta peak, więc z korzyścią dla pakietów. Dorobiłem jeszcze drugi z akumulatorów 2100mah. Niestety spaliłem aparaturę. Szukam nowej.
 Póki co dalej dziergam siatki maskujące, dorzuciłem też belkę do samowyciągu, choć nie znalazłem żadnego zdjęcia m26 z takową. Pomysł zaczerpnąłem z wojska.
A co do błotka, to mam póki co naturalne :-) Jeszcze nie zdążyłem wyciągnąć go na śnieg przez ten nadajnik.

(2012/01/16 15:00)

daro6906

Witam ja też jestem tu nowy i szukam osób zajmujących się modelami czołgów RC.
Ja osobiście zajmuje się modelem Tygrysa kupiłem model firmy  Heng Long 1:16 i zacząłem go powoli przerabiać założenie moje jest -przerobienie go na model metalowy RC .
zacząłem od zmiany kuł plastikowych na kola metalowe ,wymieniłem wytwornice dymu na lepszą
to wersja podstawowa-    

(2012/02/02 22:56)

Trabiniu

Cześć

też jestem nowy na forum - więc na wstępie witam wszystkich :)  doświadczenie modelarskie dopiero zdobywam i pastwię się nad dwoma modelami PERSHINGA I TIGERA:

model pershinga 1:16 właśnie maszyna przechodzi modyfikacje - jakoś wykonania skrzyń i innych elementów woła o odrobinę pracy :), jak będę mieć pozytywne efekty wrzucę parę fotek na forum.

Jeżeli chodzi o kłopot ze skręcaniem - w moim modelu jest dokładnie to samo - nie wiem w czym problem ale na słabej baterii radzi sobie zdecydowanie gorzej.

TIGER jest wykonany znacznie lepiej , później zapodam kilka zdjęć.

Pzdr

(2012/02/04 14:02)

daro6906

bateria i stopień naładowania ma duże znaczenie przy takich modelach . (2012/02/04 21:25)

Trabiniu

Pewnie masz rację. Na Twojej fotce widzę podobnego TIGERA - czy to model o uroczej nazwie TIKI ? :) (2012/02/06 10:49)

daro6906

Model na zdjęciu po wyżej to model Heng Long wersia tańsza a model na małym zdjęciu to model  TIKI.    I jest w trakcie przerabiania na model w całości metalowy RC

(2012/02/06 20:47)

Trabiniu

To mam taki sam model. Sorry za off topic ale kombinowales moze nad uszczelnieniem Tigera ? (2012/02/25 09:38)

maccool

Witam wszystkich jestem nowy na forum dostałem czołg Pershing m26 heng long ale to jest ta starsza wersja bez dymu i dzwieku silnika i tu mam pytanko czy można do niego dołączyć dzwięk? -pozdro. (2012/10/23 18:07)

jagdpanther

Siemka!Pewnie że można,ale wiąże się to ze zmianą płyty głównej,okablowania,wstawieniem głośnika,wstawieniem odbiornika,wymianą radio-nadajnika,i wstawieniem wytwornicy dymu.Jeżeli chcesz,to podeślę Ci link do sklepu gdzie możesz to wszystko kupić za rozsądne pieniądze.Pozdrowionka! (2012/10/29 09:13)

maccool

A już myślałem że tu nikt nie zagląda bardzo chętnie skorzystam mam nadzieję że nie będzie to aż tak drogie  (2012/10/30 22:30)

jagdpanther

Spoko,posklejam to wszystko do kupy i podeślę Ci namiary,opisy jakieś foty i do dzieła. (2012/10/31 09:04)

Shaggy

Witam

Zapraszam do nowo powstałej grupy zrzeszającej modelarzy i sympatyków w skali 1:16 :)

https://www.facebook.com/Czolgi1.16

Pozdrawiam (2013/03/12 12:26)

dudek

Witam,

Mam pytanie do was co do samej skali czy rzeczywiście to jest 1/16 ?
Bo na zdjęciach czołgi wyglądają podobnie ( niema punktu odniesienia ) generalnie czy jeżeli użyję innych modeli mowa tu o producentach to czy skala 1/16 będzie zachowana ?
czy jak to bywa w pozostałych modelach zdalnie sterowanych ( samochodach ) skala jest tylko umowna i każdy model jest taki sam przez co  dziwnie wygląda model Suzuki Swift obok Lexus 430 gdy stoją obok siebie.

Przeglądam teraz stronę gdzie są [url=http://www.karambol.pl/firm-pol-1142347222-Heng-Long.html] modele czołgów Heng Long 1/16[/url] 
i szkoda że nie widać tu czołgu T-34, nie wiem czy chwilowo brak czy firma Heng Long nie wypuściła na rynek tego klasyka. A może to doświadczenia wojenne Chińczyków wpływają na takie modele, bo dominacja Niemieckich jest strasznie duża. (2013/05/27 16:29)

jagdpanther

Heng Long ma dopiero w planach wypuszczenie T-34. w Chwili obecnej pozostaje tylko Trumpeter (Torro) za ok. 459 zł (2013/05/29 11:26)

HL

Heng Long T34/85 1:16 2,4 GHz wypuszcza ma grudzień, w listopadzie już będzie w Polsce. (2013/09/09 16:47)

HL

https://www.facebook.com/pages/Heng-Long-Polska/1006726529467479 (2013/09/09 18:20)