Łomianki 2013 + dodatnie + ujemne

/ 35 odpowiedzi / 2 zdjęć
HK

Minus - błoto! Dla koni w armacie zabójcze.... (2013/09/28 00:52)

slawek018

Plusy : Nagromadzenie wozów pancernych, duża liczba żołnierzy, kilka scen, pirotechnika, ładne i miłe dziewczyny przy kuchni polowej...
Minusy: Krótki udział piechoty w bitwie, mało piechoty niemieckiej w stosunku do Polaków. (2013/09/28 20:15)

Ajts

Minusy: Krótki udział piechoty w bitwie, mało piechoty niemieckiej w stosunku do Polaków.

Podpisuje się pod tym stwierdzeniem.
Można było zrobić krótsze skoki i przedłużyć natarcie o 5 minut - nie miałby człowiek niedosytu.
Trzeba było mieć "szybką rękę" i sprawność w jeszcze szybszym ładowaniu żeby wystrzelać przydzieloną amunicje ;-)
Ogólnie jak patrze po zdjęciach to mi się podobało. (2013/10/01 09:49)

ajzeman

W zeszłym roku chyba nawet tu na forum były pretensje niektórych osób (podobnie w czasie inscenizacji), że funkcjonariusze PP są na pierwszej linii i jest ich zbyt wielu. W tym roku policjantów przyjechało dwóch. Dlatego właśnie nie pobiegłem razem z innymi aby nie było podobnych nieporozumień. Jeniec został mi przekazany przez WP. Poprosiłem kolegę z WH aby próbował uciekać to odegramy scenkę. Kolega odmówił powołując się na konwencję genewską. Głupio mi było stać na polu. Ani w jedną stronę ani w grugą. Jeńca nie pobiłem. Jak miałem pomagać rannym skoro przekazano mi jeńca do pilnowania? Co mogłem? Poddać się sanitariuszowi WH?  (2013/10/01 17:02)

Stary Kojot

No tak, widowisko BEZ ucieczki jeńca wziętego przed chwilą do niewoli, jest nie ważne. Ta scena jest OBOWIĄZKOWA w każdej rekonstrukcji.A Ty kolego miałeś pecha, bo trafiłeś na sanitariusza, który powołał sie na Konwencję Genewską... :))))))))))) (2013/10/01 19:01)

mauser

To było świetne widowisko- bitwa Panowie i Panie. Miło było spotkać znajome twarze, z którymi działamy od kilkunastu lat na rzecz historii września. Nic dodać ,nic ująć-kolejny udany projekt Pawła Rozdżestwieńskiego. W imieniu całej MGRH II/18 pp  dziękuje! (2013/10/02 21:23)

mauser

Wypowiem się też co do sytuacji z polskim policjantem i niemieckim sanitariuszem. Dowodziłem piechotą polską , która w ostatniej scenie szła do szturmu z gen.M.Bołtuciem. Już podczas odprawy omawiającej scenariusz prosiłem aby do ostatniego natarcia (które miało odtwarzać przebijanie polskich oddziałów do Warszawy) ruszyli wszyscy żywi. Czyli żadnych maruderów na tyłach ,bo odgrywamy marsz szturmowy(polecam zapoznanie sie z zagadnieniem). Jak zwykle -nie wszyscy posłuchali i choć wcale mi nie żal Niemca wziętego "za łeb" to uważam, że w tym czasie to wojska niemieckie powinny opanować pole bitwy i pokazać jak to wyglądało. (2013/10/02 21:46)

termisan

zatem  na następny rok dokładniejszy scenariusz  i tyle:) (2013/10/03 09:03)

okejos

jak bedzie nastepny rok :D (2013/10/04 17:38)

pavel-kalashnik

Przepraszam Państwa, czy ktoś z uczęstników może zidentifikować tego ułana (twarz na zdjęcię otoczona)? Raptem zobaczyłem to zdjęcie. Wydaje mi się, że to jest mój dawni przyjaciel, którego nie widziałem od dawna. (2018/01/25 20:38)