Łomianki 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 45 odpowiedzi / 6 zdjęć
Łomianki 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

Peter44

Tak jak w tamtym roku było super, rekonstrukcja, broń, walka powietrzna samolotów,
Może jedynym mankamentem był prawie identyczny scenariusz, można by za rok pomyśleć o jakiejś innowacji. Poza tym jeszcze raz dzięki za świetną imprezę i do zobaczenia za rok !
GRH 8 pułk piechoty legionów (2012/09/23 18:37)

grzech71

Ja bym powiedział, że było lepiej ;o) w zeszłym roku miałem niedosyt SZARŻY, w tym roku inscenizacja bardzo mi się podobała. Gratulacje dla organizatorów i wszystkich grup biorących udział.

(2012/09/23 19:32)

Peter44

Nie no oczywiście szarża wyszła zacnie, choć dopiero po rekonstrukcji dowiedziałem się, jak inni ,,,Niemcy,, że nie mieliśmy strzelać do kawalerii... ;) (2012/09/23 20:10)

atyl

szarża wyszła zacnie,

ale niezgodnie z zasadami. Rozwinięcie harcownikami w głąb, a nie wszerz. Co zrobić jak trasa wąska i kręta, a powinna być prosta i szeroka. Ale za to dłużej dla publiczności .  Cóż prawda ekranu, prawdą czasu.

(2012/09/23 20:55)

Pathe39

W imieniu GRH 7 DAK bardzo dziękujemy organizatorom i kolegom za weekend. Mieliśmy okazję trochę dłużej spędzić w Łomiankach - przyjechaliśmy w piątek, wyjechaliśmy w niedzielę. Dlatego myślę, że mogę to napisać - świetna organizacja. Żadnych problemów - nakarmieni, przenocowani, czysto, schludnie. Brawo! Inscenizacja bardzo dobrze przeprowadzona :) (2012/09/23 22:32)

Wrotycz

Ujemne - Żona wróciła z inscenizacji cały sprzęt foto utytłany cementem,  cement w pirotechnice prożka komu się to podoba ? (2012/09/24 09:11)

darda

ale niezgodnie z zasadami. Rozwinięcie harcownikami w głąb, a nie wszerz. Co zrobić jak trasa wąska i kręta, a powinna być prosta i szeroka. Ale za to dłużej dla publiczności .  Cóż prawda ekranu, prawdą czasu.

Czyli taka trochę Somosierra ;-)
Niemniej zacnie to wyglądało, a już z pewnością  historycznie brzmiało. Zwłaszcza okrzyk Marka: "W imię Panienki Jazłowieckiej, szwadron MARSZ, MARSZ!!!!". Szkoda, że widzowie nie mieli szansy tego usłyszeć! (2012/09/24 09:38)

7puminskmaz

W imieniu Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego chciałbym bardzo podziękować organizatorom i wszystkim rekonstruktorom za super organizacje i atmosferę. Jesteśmy zachwyceni pod każdym względem. Konie się sprawdziły, CKM strzelał też bez problemu, nawet zasypany cementem:)
Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych rekonstrukcjach!
Arek (2012/09/24 10:02)

efendi

Jak patrze na główną stronę tego portalu to wydaje mi się że nic w tym kraju ciekawego się nie działo poza Łomiankami a chyba tak nie było. (2012/09/24 13:47)

Pathe39

O ile wiem Dobroni samo informacji mało pisze. Wiadomości są pisane przez użytkowników. Jak działo się coś ciekawszego to napisz tekst. W chwili obecnej to nie łomianki sa na 1 miejscu wiadomosci, a impreza 1944 r. (2012/09/24 14:00)

formoza58

Cóż Efendi,jesteś z zamiłowania miłośnikiem historii,toteż nic nie stoi na przeszkodzie,a jest wręcz jak najbardziej wskazane,abyś "rozjaśnił" aktualne wydarzenia w kraju.Każdy z nas ma jakiegoś jakiegoś "konika cisawego",tak,że czekam z niecierpliwością na Twój wpis... ;-) (2012/09/24 15:02)

Stary Kojot

Może jedynym mankamentem był prawie identyczny scenariusz, można by za rok pomyśleć o jakiejś innowacji.

Pod Grunwaldem scenariusz jest od 20 lat taki sam... Dwa nagie miecze, upadek polskiej chorągwi, śmierć wielkiego mistrza...
W tym roku dodaliśmy walkę powietrzną, nie było ludności cywilnej, było za to więcej prezentacji i pokazów pojazdów i wojska, no i były trzy tematyczne epizody bitewne ( Sieraków, Szarża 14 PUł, Śmierć gen. Bołtucia), a nie jedna bitwa, więc różnic było sporo... (2012/09/24 17:05)

focke-wolf

Duży plus, to walka powietrzna samolotów. Nie wszyscy mogli zobaczyć w Sochaczewie, no to była nad Łomiankami. Atmosfera świetna, ludzie mili, więc nie ma raczej minusów. Bo, co do pogody, to jakoś nie zmarzłem. Sukienny mundur M36 sprawdził się, nie pierwszy już raz. W następną sobotę będę walczył po "drugiej stronie", bo przecież będzie Rzeczpospolita Kampinoska. (2012/09/24 17:24)

Piotrek

GRH 7 D.A.K. szczególnie ceni sobie kolejne wystąpienie z armatą prawosławną i jej zaprzęgiem, wykonane we współpracy z zacną ekipą Grupy Kaskaderów Konnych Andrzeja Kostrzewy. Zajazd działonu (dokładnie zaprzęgu działa i obsługi) pod ogniem i lawirowanie pośród zaległej piechoty, rozstawionych CKM'ów i innego sprzętu to było coś ;)
A poza tym, tak jak napisał Paweł - świetna organizacja, doskonałe warunki socjalno - bytowe (co na wojnie nieczęsto się przecież zdarza), super atmosfera. Dzięki serdecznie i do zobaczenia (mamy nadzieję) za rok ;) (2012/09/24 18:01)

Pathe39

Po raz drugi mieliśmy w tym roku okazję współtworzyć działon artylerii konnej, tym razem pod ogniem w inscenizacji Sieraków, która odwoływała się do bitwy naszego 7 DAK. W związku z tym, czy ktoś z kolegów ma może jakies nagrania działonu konno? Chodzi o nagrane zajazdy i odprzodkowania. Chcielibyśmy zmontowac film eksponujący ten element inscenizacji, ale mamy mało materiału własnego. Czy ktoś może pomóc? (2012/09/24 18:06)

Stary Kojot

Należy także wspomnieć, że podczas uroczystości na cmentarzu wojennym w Kiełpinie, wartę honorową pod tablicą upamiętniającą zestrzelonych lotników amerykańskich, wystawiła Big Red One. Serdeczne podziękowania!!! (2012/09/24 18:41)

Lehu

W porównaniu do zeszłego roku to widać że widowisko się rozwija w szybkim tempie.

PLUSY + dodano walkę powietrzną, świetne prezentacje i pokazy, dłuższa szarża, w tle cały czas coś dymiło - pokaz sztucznych ogni na koniec REWELACJA (ukłony dla pirotechników).

MINUSY - brak ludności cywilnej, mało paliwowych wybuchów. (2012/09/25 09:07)

Lehu

Potrzebuję spisu grup, które brały udział w inscenizacji (potrzebne mi do filmu)

po stronie polskiej wzięły udział grupy:

piechota:
Pionierzy 40 pp Dzieci Lwowskich
GRH 79 pp Strzelców Słonimskich im. Lwa Sapiechy
MGRH II 18 pp
GRH 58 pp
SH 10 pp Łowicz
GRH 8 pp Legionów
SH Na Posterunku
GRH Kampinos
SH Wrzesień 39
GRH Front
GRH Dawny Garnizon Twierdza Modlin

kawaleria:
2 Pułk Ułanów Grochowskich
14 Pułk Ułanów Jazłowieckich
7 Dywizjon Altylerii Konnej
2 Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich
7 Pułk Ułanów Lubelskich
8 Pułk Strzelców Konnych
11 Pułk Ułanów Legionowych
1 Puł Strzelców Konnych

pilot polskiego samolotu – Szymon Sadowski

po stronie niemieckiej udział wzięły grupy:

SRH AA7
GRH KG Lisa
GRH VGD 549
GRH Front (Lublin)
GRH 8PPLeg (sekcja niemiecka)
GRH 79 PP (sekcja niemiecka + 3.7 cm PAK 35/36)
Gościnnie Konstantin Salnikow - Kaliningrad

pilot niemieckiego samolotu – Kuba Myśluk

Jeśli coś pomyliłem, przekręciłem, zapomniałem albo macie jakieś sugestie - to prosiłbym o napisanie (2012/09/25 18:43)

focke-wolf

W wersji przez nas używanej jako nazwa Grupy, to piszemy: GRH 549 VGD. Ale, to w sumie drobna uwaga. (2012/09/25 19:56)