Łomianki 2011 - plusy i minusy imprezy

/ 120 odpowiedzi / 46 zdjęć
Łomianki 2011 - plusy i minusy imprezy
Stary Kojot

Kilka opinii zebranych od widzów, w tym ludzi mających do czynienia z końmi:+ Ciekawe epizody i prezentacje przed bitewne+ Nareszcie był pomysł na stronę polską, widać było, że polska piechota jest dowodzona, i wie, co ma robić na polu bitwy+ To było święto polskiej kawalerii, to ona była bohaterem i ona była należycie wyeksponowana+ Sterylne i bezpieczne do bólu pole do szarży, żadnej leżącej piechoty, szeroki pas wiodący w zasadzie po okręgu, dla koni bajka!+ czołg 7TP w boju pancernym+ Pirotechnika
- Zbyt mała widoczność strony niemieckiej (piechoty)-brak podwyższonych trybun (nawet z sektora VIP, ludzie podchodzili do barierek w innych sektorach) (2011/09/11 08:09)

Stary Kojot

Młyniec lancą w wykonaniu Pieczarki. Nie było odważnego Bolszewika, żeby podjechać bliżej...:))) (2011/09/11 08:15)

Stary Kojot

Ładowanie karabinu w galopie. (2011/09/11 08:19)

Peter44

Na Łomiankach nasza GRH 8 p.p.leg. reprezentowała wszystkie walczące formacje( dwóch piechurów WP., 2 policjantów i 2 piechurów WH) po wyjeździe z Łomianek wszyscy zgodziliśmy się, że była to najlepsza impreza na której była grupa w w tym roku;) Był przemyślany i dograny plan rekonstrukcji, każdy znał swoje miejsce i rolę. Dynamiczny i ciekawy scenariusz. Choć moim zdaniem, jako reprezentant strony nimieckiej sądziłem, że ostatecznie zajmiemy tą wioskę, a raczej zgliszcza po przebiciu się kawalerii i części piechoty.
Serdecznie dziękuje kolegom z AA7 za przyjecie w ich szeregi na czas rekonstrukcji, za konstruktywną krytykę i pomocne rady dotyczące oporządzenia i komend, które niebawem nadrobimy;)
aaa plus za pyszne jedzenie, choć do tej pory nie wiem jak nazwać to co jadłem na śniadanie... ale było dobre ;)
Peter (2011/09/11 08:27)

Stary Kojot

Oddział kolaży w szyku, rozwinięty do walki. (2011/09/11 08:47)

Stary Kojot

Rafał "Ksiądz" Kwiatkowski jako generał "Igła" Bołtuć:)))) (2011/09/11 08:49)

Stary Kojot

Przedbitewny epizod 1920r (2011/09/11 08:53)

darda

Jak zwykle z wyszukaniem minusów jest trochę problemów, bo impreza godnie wyszła ;-) Z pewnością błędem okazał się brak barierek wokół całości pola, co stwarzało ryzyko przeniknięcie cywilów z publiczności w strefę zagrożenia.

BTW - kilka fajnych galerii udało mi się w sieci znaleźć:

https://picasaweb.google.com/111483828169584963283/BitwaPodOmiankami1939Rekonstrukcja

https://picasaweb.google.com/103890762609277440663/2011OmiankiRekonstrukcja

https://picasaweb.google.com/114451786360711332970/OmiankiRekonstrukcjaSzarzyPodWolkaWeglowa1939R#
(2011/09/11 09:50)

Henryk

W imieniu SLGRH FRONT dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas na polu bitwy ( i przed bitwą) . Zawsze miło spotkać znajomych z różnych stron Polski.

Plusy i minusy -  zawsze były, są i będą , bo nie myli się tylko ten który nic nie robi.

Plusy:

- pokazy przed widowiskiem wprowadzające widzów w tło historyczne

- wyznaczenie terenu dla kawalerii i pojazdów mechanicznych niedostępnego dla piechoty co dawało dużą swobodę działania

- widoczne punkty kierunkowe dla walczącej piechoty - wiadomo było jak daleko można dojść i gdzie się wycofać

- naprzemienne poruszanie się do przodu dwóch linii polskiej piechoty i korygowanie jej działań przez kordynatora całego widowiska

Minusy:

- zawsze ten sam, ktoś się pomyli, wyjdzie za wcześnie lub za późno, skręci w inną stronę, coś się przeciągnie. Nad wszystkim jednak panował koordynator zamieniając minusy na plusy. 

(2011/09/11 10:46)

Anka

Zdjecia naprawde fajne. Z niecierpliwością oczekuję fotorelacji. Szkoda ze nie mogłam być na tej Rekonstrukcji.... może za rok ??

(2011/09/11 10:52)

pasm1

Bardzo udana impreza .Jako widz jestem zadowolony ,że udało mi się zobaczyć tą inscenizację.Jestem pod dużym wrażeniem dlatego będę przytaczał plusy dodanie i plusy ujemne.Plus ujemny zauważyłem ,że policjantom często zacinała się broń. (2011/09/11 11:16)

pasm1

Plus ujemny słabo widoczny czołg 7TP .Plus dodatni dobrze ,że był .Pierwszy raz miałem okazję go oglądać. Coś wspaniałego . (2011/09/11 11:22)

pasm1

Odniosłem też wrażenie ,że pole bitwy mogło być nieco większe .Nie było widocznej niemieckiej piechoty.Jeszcze jedno te moje plusy ujemne należ traktować raczej jako sugestie bo słowo minus jest zbyt mocne . (2011/09/11 11:28)

Rumcajs

Dobrze dobrane pole i stosowna na nim ilość ludzi i sprzętu. Czerwone taśmy do pokazu woltyżerki ustawione do pokazu zbyt wcześnie, co przeszkadzało w oglądaniu wcześniejszego epizodu (wypadały akurat na wysokości oczu widzów - i były prośby o ich usuniecie). A i tak przed pokazem było to wszystko ustawiane ponownie. Widzom podobała się konferansjerka. A szczególnie wprowadzenie kto w czym i z czym. (2011/09/11 11:30)

pasm1

Plus nad plusy ta kawaleria podczas szarży.BEZCENNE. (2011/09/11 11:31)

pasm1

I jeszcze jedno zdjęcie kawalerii byliście wspaniali . (2011/09/11 11:33)

pasm1

A to chyba moje najlepsze ujęcie. (2011/09/11 11:44)

mauser

Wedle mnie impreza udana.Bezcenny widok szarzującej polskiej kawalerii i generła , który własnym przykładem starał się poderwać piechurów do ostatniego wysiłku po 22 dniach walk .... Dobrze ze udało się zgromadzić pod jedną komendą większość polskiej piechoty, było jak manewrować. Minus. Podczas defilady oddziały WP nie mogły porządnie maszerować ponieważ na czele kolumny maszerującego pod bęben wojska, szła krokiem teatralnym ludność cywilna. Pamiętajmy na przyszłość żeby dawać ich na końcu. (2011/09/11 11:48)

Kmicic39

Generał i jego wierni żołnierze.
A co do minusa z zacinaniem broni, to podobno był zbyt mocny ładunek w amunicji. Taką informację uzyskałem przy oddawaniu karabinu. (2011/09/11 11:50)

Kmicic39

Generał i jego wierni żołnierze.
Minus zacinania broni.
Podczas zdawania karabinu usłyszałem że ładunek w nabojach był zbyt mocny i zakleszczało łuski. (2011/09/11 11:56)

termisan

- Zbyt mała widoczność strony niemieckiej (piechoty) -  wystarczyło troszkę  ich oddalić i przesunąć do  przodu- a tak  VIPy i prasa mogły  oglądać tylko  WP …niemcy widoczni tylko  dla  widowni ściśniętej  przy dzwigu.

-brak podwyższonych trybun (nawet z sektora VIP, ludzie podchodzili do barierek w innych sektorach) - dodam  głośniki zasłaniające  dużą część (dobrze że  samodzielnie  dało się je  porozstawiać  i usunąć  zasłaniające elementy zasłaniających  głowną częśc pola

-brak kontroli nad  publicznością która  psuła duża  ilośc  kadrów  dla  fotografów i była tam gdzie być nie powinna

- szarża  mogła zatoczyć jeszcze jedno  koło….w końcu  dla niej  całe  przestawienie

a teraz  plusy:

-sewis menu (piwny) tylko w zamkniętej  strefie  co ograniczało  pałętajacych się  "chmielarzy" z rozlewającym się  piwem

-nagłośnienie  i  dokładne  przedstawienie  widowni co się dzieje

-sprzęt - smakołyk  dla oka

- pirotechnicy  jak zwykle na medal

(2011/09/11 14:05)

ksiadz

Chyba ogólne założenie było takie żeby podczas tej rekonstrukcji pokazać stronę polską. Niemcy ładnie się prezentują na Mławie za za to Polacy są mało widoczni w okopach. Jedna z lepszych rekonstrukcji. Ciężko nawet o jakiś mała minusik :)) (2011/09/11 14:14)