Legion Puławski - mundur kawaleryjski

/ 7 odpowiedzi
Na zdjęciu z prawej strony jest moj Pradziadek Ignacy Deputat. Znalazlam zdjecie w zbiorach babci, która nie pamięta gdzie dokładnie pradziadek służył. Czy to może byc mundur Legionu Puławskiego? A jesli tak to jaka to moze  byc formacja?
 Pradziadek ur się w 1888 roku.

zylkos


Ułani... (2013/02/01 16:21)

ulaburzynska


Czy mogę prosić o szczegóły, więcej informacji od specjalistów :). Moja identyfikacja polegała na przeszukiwaniu informacji, podobnych zdjęć w internecie. Stad wysnułam wniosek że może to byc tzw. Legion Puławski. Nadal jednak nie mam pewności czy np. nie jest to ułan w armii carskiej (tzn nie Korpus Polski). Zastanawiam się też nad kolorami munduru.
Gdyby znalazł się ktoś kto by mi wyajaśnił i podzielił się wiedzą będę bardzo wdzięczna. (2013/02/02 21:04)

Stary Kojot


Na zdjęciu nie widać szczegółów, ułatwiajacych identyfikację, np cyfra lub monogram na naramiennikach. Krój mundurów (kurtka - ułanka) świadczy o kawalerii. Czy to jednak Legion Puławski? Trudno jednoznacznie stwierdzić. (2013/02/02 21:38)

Stary Kojot


Ułan 1. Szwadronu Legionu Puławskiego. Jak widać, rabaty kurtki i mankiety są jasne. Tak jak otok na czapce. Byc może niektóre elementy umundurowania zostały "wypozyczone" do zdjęcia, co było częsta praktyką w atelier fotograficznych, w owych czasach. (2013/02/02 21:44)

JaRost


Nawet jeśli byliby to legioniści (a raczej na pewno nie są) to i tak byli by to nominalnie carscy żołnierze. Mundur wygląda na ułański o czym mogą świadczyć ułanki oraz na przykład charakterystyczne pasy. Jednoznaczne określenie pułku będzie trudne bez widocznych szyfrówek (może dużo lepszy skan pagonów coś by wyjaśnił) Dużo zależało także od kolorów użytych w mundurze. Mocno upraszczając będą to ułani z pułków "czerwonych" lub ewentualnie "niebieskich". żółty i biały kolor odznaczyłby się inaczej na fotografiach.  Jeśli można by było uzyskać jakieś zbliżenia na pagony czy okolice kołnierza to może uda się powiedzieć coś więcej. 
tutaj tablice poglądowe :http://regiment.ru/Lib/A/21/17.jpghttp://regiment.ru/Lib/A/21/18.jpghttp://regiment.ru/Lib/A/21/19.jpg
  (2013/02/03 13:06)

ulaburzynska


Bardzo dziękuję za wszelkie informacje. Na razie nie mam dobrych skanów dobrych do zbliżen. (zdjęcie przefotografowalam na szybko) takze nie widac co jest na pagonach. Jak bede miała lepszy material wrzuce na forum. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam (2013/02/03 23:41)

samson


To jest mundur ułański legionu Puławskiego. Pasy główne wskazują na oficerów (2014/08/08 12:47)