Lee Enfield Mk III

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam! Konstruuję replikę karabinu Lee Enfield Mk III i potrzebuję wymiarów: szerokości, długości i wysokości kolby, wymiarów zamka, magazynka, łoża i bagnetu P1907.
Z góry dziękuję!

ice19

A gdzie są wymiary bo nie mogę znaleźć? (2012/05/15 15:51)

shi-go

@ ice19Myślę, że ciężko będzie Ci znaleźć rysunki pełnowymiarowe, tzw. techniczne.Mając chociaż jeden wymiar, i rzut płaski [2D] trzeba będzie wszystko przeskalować.Na przykład z takiego rysunku. (2012/05/15 22:30)

walther38

A jak coś ew. w sieci znajdziesz to zweryfikuj! Bo potem krąża takie produkty tylko "podobne" a nie repliki jak np. w przypadku Stena ze słynnych "blueprintów" .
Jak zweryfikować. Po prostu udać się do jakiegoś muzeum, w którym takowyż może być, poprosić odpowiednią osobę o zgodę na zrobienie zdjęć i zmierzenia choćby kilku wymiarów i będziesz miał własny materiał źródłowy. (2012/05/15 23:43)

Razorblade1967

Ice19 - jak daleko masz do Bydgoszczy?

W klubowej strzelnicy BTS Kaliber jest trochę różnych Lee-Enfieldów w tym No.1 Mk III*, No.4 Mk I, Mk I* (kanadyjskie z różnymi celownikami, bo z różnych lat produkcji), Mk II oraz No.5 Mk I. W zasadzie nie ma problemu aby się umówić i umożliwić Tobie zrobienie fotek i dokładne zwymiarowanie broni bo jestem dość aktywnym członkiem tamtejszego klubu strzeleckiego, a na strzelnicy bywam często - tak więc nie widzę problemu by się umówić w tej sprawie i ten dostęp do oryginału broni Tobie "załatwić". W razie czego daj znać na PW.

Jeli chodzi o fotki niektórych szczegółów to mam trochę, dotyczących różnych modeli tej broni, bo mi zostały z zeszłego roku gdy pisałem artykuł dla BiA dotyczący m.in. tej broni. W razie czego nie widzę problemu z przesłaniem.

Na fotce akurat nieco nowszy egzemplarz Mk III*, ale jest też jeden wyprodukowany w 1918 roku (zresztą do dzisiaj strzela doskonale). (2012/06/02 19:15)