Landsturm, naramienniki i patki kołnierzowe

/ 12 odpowiedzi / 9 zdjęć
Jak w temacie. Może uda się zgłębić i ten temat. W końcu Landsturm rozwija sie u nas bardzo dynamicznie...

Stary Kojot

Znalazłem kilka informacji na temat patek kołnierzowych i kolorów naramienników, w zależności od charakteru formacji. Fotki pochodzą z niemieckich stron o tematyce kolekcjonerskiej. (2017/08/09 18:30)

Stary Kojot

Biorąc dla przykładu inscenizację w Giżycku (Lötzen) - Operacja Boyen, to możemy sie pokusić o oznaki 1 i 2 Batalionu Landsturmu, należącego do XX Korpusu Armijnego (Armeekorps). XX.4 – 1.Landsturm-Infanterie-Bataillon Lötzen XX.5 – 2.Landsturm-Infanterie-Bataillon Lötzen Czyli na naramiennikach jak i na patkach kołnierza mogą znaleźć się rzymskie cyfry"XX" i arabskie 4 (dot. 1 Batalionu) lub 5 (dot. 2 Batalionu) (2017/08/09 22:50)

Stary Kojot

Inny przykład: XIII Armeekorps (Württemberg), 2 Landsturm Bataillon. (2017/08/10 06:22)

Rumcajs

Ruszyłeś coś, co mnie już jakiś czas męczy. Problem w tym, że z jednej strony nie mam jeszcze aż tak dużego parcia na te znaczki, a z drugiej strony napotkałem problem wytwórczy. Nasz producent krzyży podał dość astronomiczną kwotę za cyferki. Jeśli znaleźlibyśmy wytwórcę, to większość z nas była by chętna (temat już wstępnie omówiony). Tyle tylko, że są różnice co do cyfr. Jedni bardziej związani są z Poznaniem i V KA, a Grześ najchętniej by widział właśnie Lötzen. Ja na przykład wolałbym Osterode. Tak mi się wydaje, że nic by się nie stało, gdyby Giżycko za sponsorowało formalnym członkom EKD swój numerek i wtedy wszyscy byśmy go na tej imprezie mogli nosić. Natomiast Koledzy z Poznania wyjeżdzając na zachód woleli by jednak V bo ten korpus właśnie tam walczył. Podsumowując jeśli wymyślisz jak rozwiązać w sensownej cenie stylowe cyferki, to ja w to wchodzę. (2017/09/05 12:31)

darda

Temat do ogarnięcia - myślę, że giżyckie cyferki da się jakoś w sensownej cenie zrobić. Do inscenizacji zimowej powinno być wszystko wiadomo :-) (2017/09/05 15:33)

Stary Kojot

Ja już wymyśliłem... Jako "Stary Harcerz", gdy pęknie sznurowadło, zawiążę buta dżdżownicą... :) Znalazłem cyferki zarówno rzymskie jak i arabskie do cyferblatów zegarów. Wysokość 2 cm. Jedyny mankament, to że są z tworzywa. Może mosiężne by się trafiło na starociach, na warszawskim Kole? Mnie coś takiego w zupełności wystarczy. (2017/09/05 16:17)

Stary Kojot

Żeby wiedzieć, czego szukać... :) Myślę, że przynajmniej cenowo powinno być atrakcyjnie. (2017/09/05 16:19)