Kurtka zimowa M42 Wendejacke Sumpftarn - prośba o

/ 3 odpowiedzi
Witamotrzymałem od znajomego oryginalną kurtkę zimową w kamuflażu Sumpftarn z prośbą o jej remont.Kurtka była przez wiele lat używana jako robocza (chyba) kurtka zimowa i ślady tego używania widać niestety od razu - wymienione guziki, ponaszywane łaty z różnych tkanin (sztruks, dżins, drelich itp.).Przede wszystkim jednak odpruto kaptur i przerobiono go na kołnierz (resztę tkaniny wykorzystano najprawdopodobniej na łatki).Znajomy chciałby uzyskać kurtkę do rekonstrukcji postaci powstańca warszawskiego i partyzanta (w tym podziemia po 1945).Dlatego mam pytanie - czy starać się na siłę odtwarzać kaptur, czy też pozostawienie kołnierza będzie dopuszczalne? Czy macie może jakieś materiały fotograficzne, świadczące o odpruwaniu kapturów w zdobycznych kurtkach niemieckich? Widziałem jedno zdjęcie z żołnierzami 1AWP i tam kaptury były odprute, ale to nie do końca ta bajka, o którą chodzi.Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Macragge

Kaptury były bardzo często odpruwane przez żołnierzy niemieckich z racji tego, że nosząc kurtkę "stroną kamuflażową" na zewnątrz z daleka jest wyraźnie widoczny biały środek kaptura i cały kamuflaż szlag trafia. (2013/07/27 19:43)

maciej97

Od razu powiedź szanownemu koledze, żeby zaczął zbierać na porządną replikę takiej parki. Oryginał do rekonstrukcji? Strzał w kolano... (2013/07/31 13:20)

kapitan Koot

To ma być mniej rekonstrukcja w rozumieniu biegania z karabinem, bardziej kilka zdjęć i gablotka w domu... (2013/07/31 14:11)