Krojanty 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 91 odpowiedzi / 9 zdjęć
Krojanty 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne
Hubertok

A są jakieś plusy? Może takie że już się skończyło ;) (2012/09/03 11:06)

darda

Nie, no niech ktoś napisze, jak było.
Ostatnie lata lepiej zapomnieć, ale może w tym roku coś się poprawiło? W końcu nawet tegoroczny Ossów był podobno sporo lepszy! (2012/09/03 13:21)

Horhe

Zobaczcie same zdjęcia, czy one wymagają wogóle komentarza?

(2012/09/03 14:01)

ajzeman

Powiem tak - patrząc na zdjęcia to impreza wypadła super. Jedno małe "ale". Trochę dziwnie, że rekonstrukcja ćwiczeń armii szwedzkiej i NVA odbyła się właśnie pod Krojantami. Bardziej by pasowało coś na 1939 - zwłaszcza we wrześniu.  (2012/09/03 17:27)

darda

:-(

(2012/09/03 17:46)

Stary Kojot

Podpis pod zdjęciem brzmi:-Rekonstruktorzy zapewnili bardzo wysoki poziom całej imprezy. fot. Marek Wiśniewski (2012/09/03 18:04)

Rumcajs

No i nie mogło zabraknąć ciężkiego sprzętu. (2012/09/03 19:24)

Jhaken

Ten to jeszcze nic moim idolem jest niemiecki motocyklista w brązowym skórzanym płaszczu, czarnym hełmie i przyciemnianych goglach. Jako broń oczywiście MP....

Jak to możliwe, ze impreza na pewno ze sporym budżetem zasługuje na rekoszmirę roku od wielu lat. Należy jednak zauważyć, że zdarzały się nieliczne wyjątki od tego choćby obsługa prawosławnej i kilku piechocińców dobrze umundurowanych. Na zdjęciach widziałem też oddział kawalerii jak dla mnie względnie poprawnie umundurowany (nie jestem szpecem od kawalerii) (2012/09/03 20:19)

Slajmi130

No cóż obejrzałem fotki. Przepraszam ale muszę się zapytać wszyscy mówią że tam nie jeżdżą to skad tam u licha tyle osób??? Osobiście dla mnie to masakra. nie wiem brak mi słów.... nie ma plusa ujemnego. W kontekście tematu daję zero. Kupa zmarnowanych pieniędzy i oszukanych ludzi (2012/09/03 20:37)

JaRost

Ta impreza jest robiona po to żeby było można odszukiwać różne smaczki.... Innego celu w tym nie widzę :)  (2012/09/03 20:45)

PLIS14PUJ

Panowie, macie rację pododdział "niemiecki" nie jest adekwatny do epoki i jest niezgodny z detalami mundurowymi i sprzętowymi. To jest prawda. Ale głównym celem organizatorów nie jest promowanie tradycji i symboliki hitlerowskiej, gdyż organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie mające na celu promowanie polskich wartości patriotycznych oraz tradycji oręża polskiego i z osób, którym drogie są takie wartości składa się sztab organizacyjny widowiska.
Wracając do kwestii poprawności mundurowej proszę o zgłoszenia do kolejnej edycji Krojant 2013 tak, aby zastąpić tę grupę rzeczywiście przypadkowych osób, które zakładają mundury niemieckie, przepraszam hitlerowskie, aby ten element był poprawny w następnej edycji.
Być może ten estetyczny i zgodny z przepisami element spowoduje zwiększenie ilości widzów do 25 tysięcy, ponieważ pomimo tego słabego wyglądu pododdziału niemieckiego, a także mankamentów w wyposażeniu kawalerzystów, w tym roku, zgodnie z oceną miejscowej policji, przybyło do Krojant ok. 20 tysięcy widzów.
W tym miejscu raz jeszcze zapraszam do ewentualnego rozpatrzenia udziału fachowców od Wehrmachtu, jak rozumiem do nich należycie, aby pokazać nam organizatorom, jak ma te niemieckie wojsko wyglądać, gdyż nie posiadamy takiej wiedzy i nie zależy nam na niej, gdyż mamy inne zainteresowania w zakresie kawalerii polskiej i jazdy konnej. Z roku na rok poprawność wyposażenia i mundurów kawaleryjskich oraz umiejętności jeździeckich - o tym też trzeba pamiętać, aby móc w tej ponad stu konnej formacji bezpiecznie realizawać przedsięwzięcie z elementami pirotechnicznymi.
Obecnie Krojanty są jedynym miejscem w Polsce, gdzie można w sposób zorganizowany w tej liczbie zobaczyć formację  polskich kawalerzystów - i to dla nich, a nie dla mundurów niemieckich przyjeżdżają tak licznie widzowie z całej Polski.
Pozdrawiam i zapraszam do zastąpienia tych wyśmiewanych przez Was amatorów. Jeśli nie będzie innych chętnych będziemy korzystali z tego co będzie dostępne w danej chwili.
Weźcie Panowie pod uwagę zawarte w niniejszym komentarzu fakty. (2012/09/03 21:33)

grzech71

... nie wiem co chcecie od gościa na motorze ;o) płaszcz, okulary i hełm ma spoko :P za do wąsiska ma superanckie :P (2012/09/03 21:47)

Redakcja

na + pomalowany samolot (2012/09/03 22:06)

PLIS14PUJ

Gwoli tematu mundurów niemieckich i zbyt dużego wczuwania się w rolę, to przytoczę dyskusję gdzie się w pewnym momencie ktoś świadomie lub nie znajdzie. Proszę zobaczyć co znajduje sie na tym linku
http://historia.trojmiasto.pl/Polscy-rekonstruktorzy-na-zdjeciu-z-weteranem-Waffen-SS-n61475.html
oraz
http://forum.dobroni.pl/f,fotka-z-ssmanem-czyli-granica-glupoty-przekroczona,49813,0.html#49890

Dziwny kierunek działania w Polsce, że rekonstruktorzy tracą poczucie przyzwoitości i rozsądku.
Czy to już tylko zwykła lekcja historii.
Później są polskie obozy śmierci, a następnie w dniu Święta Wojska Polskiego - 15 Sierpnia br. "piękna" relacja TVN 24 na żywo, bezpośrednio przed uroczystościami państwowymi i wojskowymi z jakiegoś festynu na Pomorzu i wywiad z rekonstruktorem w mundurze SS i promowanie tej formacji. Być może taki niektórzy mają cel. Dlatego proszę o spokojne podchodzenie do kwestii mundurów niemieckich w Polsce. (2012/09/03 22:07)

Rumcajs

To prawda. Po co narażać się na podobne zarzuty. A może w takim razie warto rozważyć rezygnację z parodii inscenizacji i poprzestać na prezentacji tego, co macie najwspanialszego i umiecie najlepiej - koni, pokazach ich wyszkolenia i zgrania. Wtedy nikt złego słowa nie powie już o Krojantach jako inscenizacji, a wręcz wszyscy będą wychwalać profesjonalizm formacji kawaleryjskich. (2012/09/03 22:37)

jazlowiak

Tym bardziej, że po przeprowadzeniu krótkiego szkolenia w zakresie noszenia umundurowania i troczenia rzędów można doprowadzić większość kawalerzystów do przyzwoitego wyglądu.  (2012/09/03 22:40)

PLIS14PUJ

Paweł, ja cały czas widzę duże zagrożenie w zbyt wielkim wczuwaniem się w hitlerowskie i komunistyczne formacje w całym ruchu rekonstrukcyjny, bo nie obawiam się o stowarzyszenia o charakterze patriotycznym. Jutro mundury zbrodniarzy staną się normą jako coś co jest pozytywne i warte szacunku, a pojutrze będziemy zwiedzać polskie obozy śmieci w Oświęcimiu.
Do kolegi Rumcajsa mam pytanie czy był na parodii  inscenizacji w Krojantach? Jeśli tak to dlaczego nie przyszedł i bezpośrednio nie wskazał organizatorom grup lub innych specjalistów, którzy zamienia amatorów.
Raz jeszcze zapraszam, ale woli nie widzę od adwersarzy. Raz jeszcze zapraszam fachowców, aby pokazali wzór. My ich nie mamy. (2012/09/03 22:46)

harnas

W takim wypadku  sami kawalerzyści muszą być  zainteresowani  tymi innowacjami i zmianami -  A raczej z tego co widzimy od lat  nie są nimi zainteresowani . Przecież  nikt nikogo  nie może zmuszać do czegoś na siłę .
Rok po roku toczy się ta sama dyskusja z której tak naprawdę nic nie wynika  więc widocznie uczestnikom odpowiada  taka  ,a nie inna formuła  tej inscenizacji i nic nie chcą zmieniać. (2012/09/03 22:58)

Rumcajs

Nie byłem, ale od kilku lat oglądam zdjęcia. A póki widzę choćby takie, a nie inne pojazdy pancerne, to mi tam zbyt daleko jako widzowi, a tym bardziej uczestnikowi, bo to nie moja epoka. Ale tak sobie myślę, że skoro szczycicie się (jeśli dobrze zrozumiałem) dążeniem do perfekcji w opanowaniu musztry dużych formacji kawaleryjskich i to Wam wychodzi, to po co silicie się na robienie czegoś, co Wam wychodzi zdecydowanie gorzej i na czym Wam nie zależy (stwierdzenie z wyższej wypowiedzi).  (2012/09/03 23:05)

jazlowiak

Jakie zagrożenie? Zagrożeniem ruchu rekonstruktorskiego jest tumiwisizm, dziadowstwo i olewanie inteligencji widza. Większym problem są dla mnie ułanoidy niż oddziały "niemieckie", bo to nie one wykoślawiają obraz polskiej kawalerii, skrwawionej na polach wrześniowych bitew. Więcej dbałości o wyszkolenie, więcej pracy z regulaminami, więcej wzajemnego poprawiania się i sztuka prezencji - takie powinny być cechy kawalerzysty zajmującego się rekonstrukcją. Mniej za to alkoholu, żurawiejek i przypinania sobie kolejnych oznak honorowych.
Tego życzę Krojantom, gdzie kilka razy byłem. (2012/09/03 23:34)