Korespondencja Kozaków zaporoskich z Sułtanem ture

/ 3 odpowiedzi

Odpowiedź Kozaków

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

Cezarius


Nie masz daty tej korespondencji?
Co do Kozaków to wyjaśnili przyczyny jej braku. Ale Sułtan z pewnością ją zamieścił. Jestem ciekaw kiedy dokładnie przesyłano takie sympatyczne e-maile?:) (2011/02/17 23:53)

Jhaken


Obraz na ten temat namalował Ilia Riepin (Kozacy zaporoscy piszą list do sułtana). (2011/02/19 20:36)

mag68


Nie masz daty tej korespondencji?
Co do Kozaków to wyjaśnili przyczyny jej braku. Ale Sułtan z pewnością ją zamieścił. Jestem ciekaw kiedy dokładnie przesyłano takie sympatyczne e-maile?:)

Biorąc jednak pod uwagę okres życia Iwana Sirki (zmarł w 1680 roku) oraz okres walk Mehmeda z Kozakami, najbardziej prawdopodobnymi datami są rok 1675 lub 1680. (wiki)

(2011/02/20 21:18)