Konkurs musztry na Cytadeli Grudziądzkiej 11.11.20

/ 6 odpowiedzi
11 listopada 2014 roku w trakcie "Dnia otwartego Cytadeli Twierdzy Grudziądz" zostanie zorganizowany "Konkurs musztry". Pierwotnie przewidziane są dwie konkurencje: pokaz grupowy oraz indywidualny. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Dodatkowo można się zaprezentować na majdanie szerokiej publiczności. Prawdopodobnie możliwe będzie zorganizowanie dla uczestniczących w pokazie/konkursie ćwiczeń na niedalekim poligonie w Grupie.
Szczegóły są w trakcie dopracowywania i zależeć będą od liczby uczestników.
Zainteresowane osoby lub grupy proszę o kontakt na Forum.

blue savage


Rozumiem, że będzie to musztra w wykonaniu rekonstruktorów ? Pomysł przedni :) Tym bardziej, że wiele rekonstruktorów "gardzi" musztrą (czyt. nie zna jej) :) (2014/09/17 15:58)

vroobel1


Konkurs jest dla wszystkich zainteresowanych nie tylko grup rekonstrukcyjnych. Myślę, że dla Grup "atrakcyjna" jest możliwość prezentacji w takiej "scenerii" oraz możliwość ćwiczeń na ponad 100-letnim poligonie. (2014/09/17 17:43)

ArturSz


 "Tym bardziej, że wiele rekonstruktorów "gardzi" musztrą (czyt. nie zna jej) :)"

 

To chyba prawda - zauważyłem, ze szybko przekonują się,że dojscie do poziomu zadawalajacego to dość długa i ciężka - bo powtarzalna praca tak indywidulana jak i zespołowa.  To często walka i zmaganie się z samym sobą - tak własną niedoskonałoscią jak i brakiem wytrwałosci. Stąd tak często po " pierwszym razie" zazwyczaj wieją gdzie pieprz rośnie... :-)  i nakładają maskę " pogardy dla musztry". A bez niej nie ma mowy o odtwarzaniu wojska regularnego. Bez musztry " to po prostu nie wygląda".

Bardzo żałuję, że termien 11.11 mamy zajety, bo propozycja i pomysł bardzo fajny.


(2014/09/18 16:33)

blue savage


Z góry przepraszam, że wykorzystuję ten wątek do rozmów na temat musztry w rekonstrukcji, ale uważam, że odtwarzając daną armię należy znać choćby minimum musztry tej armii z komendami w jej języku. Bez tego zajmujemy się "przebierankami" :) Żałosnym widokiem są sceny z wypowiedziami "oficerów" w stylu "ustawcie się" lub komendy w niby-obcym języku :) (2014/09/19 21:14)

vroobel1


W pełni się zgadzam. Każda Armia zaczyna szkolenie rekruta od musztry i zgrania. Logiczne jest chyba, że również GRH powinny od tego zaczynać, a przynajmniej mieć "pojęcie" w temacie. (2014/09/20 13:20)

vroobel1


Zapraszamy klasy mundurowe , drużyny harcerskie , oraz wszystkie inne drużyny , grupy  i organizacje mundurowe do wzięcia udziału w I Otwartym Przeglądzie musztry o Puchar Komendanta WKU Grudziądz.Konkursowe pokazy odbędą się w dniu 11 listopada na Cytadeli podczas " Dnia Otwartego Koszar " z okazji Narodowego Święta Niepodległości.Uczestniczące w przeglądzie drużyny , będą miały okazję zaprezentować kilkutysięcznej widowni swoje wyszkolenie , a także  cele  i idee przyświecające ich organizacjom . Do marszu przegrywać będzie Grudziądzka Orkiestra Dęta . Mamy już pierwsze zgłoszenia  klas mundurowych grudziądzkich szkół. Informacje można uzyskać pisząc na adres mailowy : [email protected] lub pod numerem telefonu 504 991 262

Serdecznie pozdrawiamy

Wojskowe Stowarzyszenie Kuluralno - Edukacyjne "RAWELIN"

(2014/10/19 21:03)