Kompeltowanie sprzętu w rekonstrukcji

/ 5 odpowiedzi
Wiem, że to może będzie wyglądało laicko ale chciałbym poprosić o radę. Kupiłem niedawno mundur m40 wraz z trzewikami lecz nie wiem czego potrzebuje jeszcze. Proszę napisac czego potrzebują i w jakich ilościach oraz pomoc w tym jak te elementy zamontować i gdzie. Broń którą będę sie posługiwał to karabiner 98k
darda

/.../ nie wiem czego potrzebuje jeszcze /.../

To zależy co masz zamiar robić, gdzie i w jakim towarzystwie.
Wybacz, ale zacząłeś od "zadniej" strony. Skoro wiesz, jaką epoką i armią się interesujesz, to powinieneś zacząć od poszukania grupy odpowiadającej twoim zainteresowaniom, przekonać ją, by cię przyjęła (a to w twoim wieku będzie ciekawym wyzwaniem), i dopiero wtedy kompletować wyposażenie - zgodnie z wymogami w grupie obowiązującymi.

O możliwości dopuszczenia do udziału jako "wolnego strzelca" w jakiejś inscenizacji raczej zapomnij. (2013/05/15 19:52)

jacbyd72

Na tym forum wielokrotnie wspominano, że z zakupem umundurowania warto się wstrzymać i skonsultować z grupą rekonstrukcji historycznej do której chciałoby się należeć. Zazwyczaj grupy mają swój regulamin mundurowy i warto w tej kwestii działać razem ;-). (2013/05/15 19:55)

el toro98

mieszkam w takim miejscu gdzie w promieniu 100 km chyba nie znajdę żadnej grupy rekonstrukcyjnej zajmującej się tym okresem (co uważam za dziwne ponieważ region ten ma charakter militarny i historyczny). chodziło mi o to co musze kupić aby miec pełne wyposażenie shutze z początku wojny, narazie mama trzewiki z opinaczami, pas z klamrą, bluzę drelichową, feldmutze i spodnie ze wszystkimi naszywkami dla wechrmachtu (2013/05/15 20:54)

el toro98

wiem że rekonstrukcja to hobby kosztowne dlatego chciałem dopóki nie mam 18 lat zbierać powoli wyposażenie (2013/05/15 21:01)

Alberto

Jak na wczesną wojnę, to raczej nie trzewiki a saperki ;) A co potrzebujesz? Na pewno nakrycia głowy, chlebaka, puszki na maskę, ładownic do karabinu, łopatki z pokrowcem i bagnetu z żabką. Oczywiście to grunt. Szpej się kompletuje i uzupełnia przez całą karierę rekonstrukcyjną..

Proponuję jednak wziąć się za lekturę i zdobyć chociaż podstawową wiedzę przed zabieraniem się za rekonstrukcję.  (2013/05/15 21:03)