Kiedy Wielki Debiut?

/ 22 odpowiedzi
Wszakże jesteśmy na początku drogi i jeszcze wiele przed nami, ale ja lubię sobie postawić j deadline'a co by nie stracić motywacji... ktoś ma propozycje na termin podniesienia tajemniczej zasłony? Tułowice? Boyen? 
Stary Kojot

Ja myślę, że Tulowice... To prawie 4 miesiące czasu... (2013/02/16 22:39)

darda

To zależy, na kiedy osiągniemy jaką taką gotowość. Myślę, że do Bzury-Rawki część z nas się wyrobi. Będzie trzeba jeszcze jakiś epizod wymyślić, żeby nie "ginąć w tłumie". Może jakiś prequel, a w bitwie głównej znów po rosyjsku?

Z Boyen sprawa merytorycznie prostsza, bo tam Landsturm miejscowy naprawdę się bił, więc jakiś odcinek obrony można by obsadzić. (2013/02/16 22:41)

Stary Kojot

Zmiana mundurów w trakcie bitwy sie nie uda. Lepiej pozostać w jednym. (2013/02/16 22:54)

Rumcajs

A tak w ogóle to jakie mamy na dziś perspektywy?
Tułowice maj czy czerwiec?
Giżycko sierpień
i co w tym roku jeszcze w Polsce?
W oparciu o opisy postaci to w zasadzie części z nas naprawdę niewiele potrzeba. Jesli by się uparł, to już po zrobieniu czapek jesteśmy w stanie wystawić przynajmniej 3 osoby w cywilnych marynarkach i Andrzej w mundurze, a tym bardziej za 3-4 miesiące.
Może tylko warto by pomyśleć o opanowaniu jakichś komend w tym wrażym języku? Fuchsi, Andrzej i Kaktus nie mają z tym raczej problemów, ale ja musiałbym jakieś choćby fonetycznie poczytać (w poprawnej pisowni mi to nie potrzebne). Oczywiście zakładam, że chcielibyśmy się w to bawić.
A tak poza konkursem zwracam uwagę na to co wyszło w wątku o litewce. Jesli zaznaczone zostanie przy zakładaniu wątku, że jest ogólnodostępny, to wtedy wszystko co piszemy, niezależnie czy na otwartym, czy zamkniętym widzą wszyscy czytający. (2013/02/16 22:58)

darda

Może i tak. W każdym razie jakiś osobny epizod by się przydał. (2013/02/16 22:59)

Stary Kojot

Z tego, co sie orientuję, to w maju, na warszawskiej Cytadeli (konwent Grenadier), ma byc epizod z I wojny, organizowany przez kolegów z Na Posterunku. Ew Odyseja Historyczna w Kutnie. (2013/02/17 07:47)

Stary Kojot

Uwaga!!! Przy zakładaniu nowego wątku, jest takie okienko, które trzeba zaznaczyc, żeby watek nie byl widoczny na forum ogólnym! (2013/02/17 08:59)

JaRost

Szczęście w nieszczęściu tylko Litewka wypłynęła... ;) (2013/02/17 09:26)

Rumcajs

No to już debiut był :-)
Ja musiałem swój post szybko zmieniać. Dobrze że się zorientowałem odpowiednio szybko. I niewiele osób mogło zerknąć. (2013/02/17 09:39)

jazlowiak

Proponuję Tułowice bo dla dziadów mogę zagwarantowac domek do spania (2013/03/08 09:45)

janbie

Ja na Tułowice raczej nie wyrobie się.Mam karabin,buty i to co zdążymy uszyć,resztę muszę kupić-a to będzie bolało.  (2013/03/08 11:50)

JaRost

Cały urok Tułowic tkwi w okopach a Ty w domki ludzi pakujesz? :D  (2013/03/08 12:00)

fuchsi

Szanowny koledzy,
szanuje Wasza interezowanie, sprytnosc i zaangazowanie.
Moim zdaniem na poczatku nie warto byc "kompletnym, umundorowym i wypozazonym Landszturmistrzem".
Wspominamy sie, ze pomysl na poczatku skierowal sie na sytuacje na poczatku wojny, kiedy jeszcze nie bylo wszystko kompletnie organizowany. Wielky entuzjaziazm zastapil wypzazenie i szkolenie.
Wezmyemy na poczatku co jest pod reka, glowna ceche roznicy bedzie czapka Landszturmu. Poten naprawiamy systematyczne i z pomyslem. W zaleznoscia o to chcemy przedstawic i jakie sa oczekiwanie. Landszturmisci na poczatku brali udzial we wszystkim, pilnowali granice i szturmowali Nowo Georgijewska, bronili twierdze Lötzen i zabezbieczili szlaki kolejowe tak samo jak interwionych (?) i zolnierzow w niewoli.
Jeszcze nie czas do roli glownych we filmach.
Zaczynamy i zobaczymy.
Ja postaram sie przygotowywac materialy/wyciagi z instrukcjach i przetlumaczenia na jezyka polskiego. To tez wymaga jeszcze troche przygotywania.
Pomyslicie spokojnie.

@Rumcajs
Jakie martwenie z jezykiem? Byli landszturmisci z Alzacji tak samo jak z Krolewca i Beuthen(Bytomiu). Czy ty myslisz ze to byla tylka jedna gwara?
A interezowany kibic, ktory przychodzi na rekonstrukcje, zna sie na tym?

pozdrawiam sedecznie (2013/03/09 12:08)

Rumcajs

Panowi myślę kilka punktów dla których myślę, że Tułowice to dobre i miejsce i czas.
1. Dla większości z nas to impreza w pobliżu miejsca zamieszkania, wiec może nas tam być chyba komplet.
2. Robi je Paweł, więc może specjalnie o nas pomyśleć w scenariuszu.
3. Jeśli zdążymy z czapkami, to praktycznie wszystko inne przechodzi - nawet cywilne marynarki jeśli ktoś nie zdąży z litewką.

I już ogólnie - nie ważne gdzie kto będzie spał i ostatecznie w jakim mundurze w Tułowicach wystąpi. To również przewaga naszego nowego pomysłu - zawsze można wesprzeć stronę mniejszościową, bo większość z nas ma także mundur carski. (2013/03/09 17:09)

Rumcajs

Ponieważ propozycja występu na Grenadierze nie wypaliła, to chyba jednak Tułowice będą miejscem, w którym pierwszy raz pojawimy się publicznie w większej liczbie. Proponuję pomyśleć czy idziemy na żywioł, czy też próbujemy coś z siebie wykrzesać. Ja, Janek i Kaktus (chyba) jesteśmy gotowi. A jeśli można spytać, to na jakim etapie są pozostali landsturmiści? (2013/06/05 19:36)

darda

Mi brakuje tylko kurtki, co w sumie nie musi być wielkim problemem.
Tyle, że w Tułowicach Rosjan do boju z odwiecznym wrogiem słowiańszczyzny wiodę, więc raczej nie bardzo mogę w landszturmowych ciuchach wystąpić :-) (2013/06/06 08:24)

Rumcajs

Kiedy wiedziesz to wiedziesz. Ale wcześniej można połazić jak oldboye (czytaj leśne dziadki kalwaryjskie) :-). Ja biorę dwa komplety. Ostatecznie założę to, co Organizatorzy zapotrzebują, lub będzie pasowało przy braku wskazania z ich strony. (2013/06/07 00:24)

Rumcajs

Tak więc jak co poniektórzy z Was zauważyli debiut, choć może nie wielki to jednak mamy za sobą. Dwuosobowa reprezentacja leśnych dziadków kalwaryjskich w osobie Janka i mnie została oceniona stosunkowo fachowym okiem historyka w osobie dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie Pana Jacka Szczepańskiego. Ocena wypadła chyba dobrze, bo widzieliśmy jego uśmiech i kilkakrotnie powtarzał jak mu się nasz pomysł podoba. Na imprezie przedstawił nas jako pierwszą Grupę odtwarzająca landszturm i chyba tu się nie pomylił.
No to teraz już bez oporu i kompleksów kierunek okopy pod Tułowicami. (2013/06/10 17:37)

Kaktus 2

Witam ! Uważam swój wczorajszy debiut za bardzo udany ! Dużo osób pytało o odtwarzaną przez nas formację co potwierdza duże zapotrzebowanie i zainteresowanie . Mundurek sprawdził się w warunkach bojowych i zaczyna procedurę patynowania się . Uważam , że dobrze wyglądaliśmy . Czapeczki a la Błękitna Ostryga , ciacho ! Oczywiście + ciemne okulary . Na kolejnej imprezie trzeba zebrać się w większej grupie by zdecydowanie zaznaczyć naszą obecność . Same reko w 3 punktach :
- Miałem kolejną , wątpliwą przyjemność wykąpać się w swoim pocie
- Pierwszy raz , a z niejednego pieca chleb już jadłem , zostałem tak skutecznie ogłuszony i zasypany ziemię po wybuchach
- Atak gazowy , BAJKA ! Elegancko poszło po ziemi na wasze okopy
Taki mały minus , chyba było trochę mało widzów . Może warto to wszystko przenieść do Socho np na tor motocrosowy ? (2013/06/23 19:45)

Rumcajs

Ja też uważam, że debiut naszej nieformalnej GRH Landsturm (jak to zostało wypunktowane w liście startowej imprezy) należy uznać za udany. Może szkoda że nie działaliście w parze jako obsługa km lecz indywidualnie. Ale to drobiazg. Chyba dopiero w Giżycku czeka nas kolejna impreza. Może tam wystartujemy w kilku jako zwarty pododdział?
Co do potu, to czarna, ceratowa czapka i sukno na plecach robią swoje.
A co do dużej ilości ziemi, to wybuchy są domeną wojny okopowej - musisz przywyknąć :-) (2013/06/25 15:39)

darda

Niniejszym ogłaszam, że WIELKI debiut nastąpił :-)
To, co udało się pokazać w Giżycku zasługuje chyba na to określenie. Landszturm wystąpił we właściwej liczbie i w sposób spektakularny, a różnorodność umundurowania (i "umundurowania") odpowiadała prawdzie historycznej.
Trochę żałuję, że walczyłem po przeciwnej stronie... (2013/08/19 11:16)

fuchsi

Witam,
liczac landszturmistow na zdejciach - Wielki debiut odbywal sie w Gyzicku.
Teraz czas na krok dalszy........powoli przygotowac wystepy w przyszlym roku.

pozdrawiam serdecznie (2013/08/19 23:30)