Katowania Podhala PaALACE Zakopane

/ 1 odpowiedzi
Witam!
Jeśli ktoś lubi Podhale, Tatry i Zakopane, bywa tam, a przy okazji choć trochę lubi historię, powinien udać się do Muzeum Męczeństwa Zakopane ul. Chałubińskiego , sławnego PALCE.
Otwarte wtorki i czwartki 16-17.
Powiem szczerze, że jestem od kilku lat regularnym gościem tego miasta (chodzenie po górach i narty), ale tym razem musiałem już tam trafić. Właśnie, nie jest to proste. Niestety sam budynek PALACE, został niechlubnie sprzedany prywatnemu właścicielowi i tylko zabiegi kilku zapaleńców, pozwalają na uchronienie tego miejsca od zapomnienia. Dodam, jeszcze, że wystawa jest bardzo ciekawa! Bezpośrednio łączy się z tematem Tatrzańskich Kurierów. Co ciekawe, interesujące i bardzo ważne, przy odrobinie szczęścia można spotkać tam Legendę Podhala, człowieka dzięki któremu w ogóle to Muzeum powstało i przetrwało, Pana
Wincentego Galicę, (rocznik 1916) który był tam więziony.
Czekam jak tylko moje dzieciaki trochę podrosną, by rozumieć coś więcej z tego co można tam zobaczyć i usłyszeć i niechybnie je tam zabiorę!
Myślę, że dziś najważniejsze jest by uratować to miejsce od zapomnienia, a najlepszym sposobem jest przekazywanie informacji o tym miejscu i po prostu wpisanie odwiedzenia Palace do planów wyjazdu do Zakopanego.
Gorąco polecam!
Pozdrawiam!

barbarac

W Muzeum Męczeństwa byłam już kilka razy, zawsze jak jestem w tej okolicy ze znajomymi to ich oprowadzam :)

-

domki zakopane
(2013/02/13 16:06)