Karbala

/ 2 odpowiedzi

Witam! Natknąłem się na zapowiedź książki "Karbala", o obronie City Hall w Iraku w 2004 r. Wyjątkową, bo pisaną przez dowódcę polskich żołnierzy - dlatego pomyślałem, że może kogoś na forum też zainteresuje:) https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/karbala

agdar7


Czytałem wywiad z dowódcą Grzegorzem Kaliciakiem polecam: Historia dowódcy żołnierzy z City Hall. Relacja z pierwszej ręki, bez retuszu – opowieść o odwadze i okrucieństwach wojny. (2015/08/22 17:28)

Tomek Mitro


W zasadzie to są dostępne dwie książki o Karbali.
Prosto napisane i bardzo ciekawe.

Druga książka Karbala http://grzbiet.pl/ksiazki/karbala-wydawnictwo-agora to nieco szersze ujęcie zagadnienie pod tytułem wojna w Iraku. Karbala Trochę informacji o podziałach religijnych, polityce poprzednich władz względem ludności, oszustwach, lub jak kto woli zdradach jakich dopuścili się alianci po wojnie Irackiej. Same wydarzenia związane ze szturmem na ratusz poprzedzone są opisem sytuacji i problemami jakie powstawały w województwie Irackim.
Walka - opisana znacznie szerzej niż w pierwszej książce, również w części po szturmie ratusza.
Trochę też informacji o tym co działo się w Iraku (i Afganistanie) po Karbali. Ta książka również jest bardzo ciekawie napisana. (2015/11/19 20:58)