Karabiny maszynowe na gaz

/ 42 odpowiedzi / 7 zdjęć
Elvis

Witam,

Wykonuj repliki na gay LPG

fk11.webpark.pl

FK

(2010/10/19 09:04)

Grenadier

O cholera, nie jestem homofobem, ale trochę się przestraszyłem :) (2010/10/19 11:06)

harnas

Hmmm..... A czego ty chciałeś harnas za te pieniądze.... ? Myślałeś że to będzie idealne odwzorowanie oryginału??? Po za tym ten wyrób na odkrywcy był chwalony i nikt nie narzeka a jak mu nie pasuje to niech kupuje sobie jugola za prawie 3 tyś o ile załatwi sobie zezwolenie i już. Te drobnostki o których piszesz są do zrobienia przy dobrym w miarę warsztaciku w jeden dzień :) A efekt jest murowany :)

Pozdrawiam
Marius
 W żadnym wypadku w jeden dzień bo to jest mocn koloryzownie a na odkrywcy byl chwalony lata temu  a od tego czasu troche sie zmieniło

Do wymiany na dzień dobry jest celownik (moze byc Jugo nie odbiega od drugowojennego ) koszt 100 pln

muszka to jakaś wolna mysl tworcza z blaszki  -do wymiany na dorobiona (wyfrezowana -prawidlowo  lub oryginał

całosc przychodzi w paczce w dwóch czesciach i jest skrecana na jakieś imbusy i zwyczajnie bez zespawania wygina sie pod wplywem ciezaru  obydwu elementów

tzw (usta) do podlaczenia tromla sa w miejscu kosmicznym nic nie majacym wspólnego z umiejscowieniem tego elementu w oryginale

do przespawania jest  klapa brak na niej  bocznych wzmocnień  brak ogranicznika

-brak otworu wyzutnika łkusek

-do wymiany  najlepiej na oryginały zatrzask klapy i zatrzask blokady lufy ( to co jest odstaje jak sztachety w płocie i elementy są z jakichs rurek pospawane)

-o naciagu zamka pisałem  -albo wstawia sie oryginał 9dostepny na allegro) albo trzeba dorobic na wymiar -to co jest dospawne to nieporozumienie

-w srodku (w miejscu zamka) w ramach dociązenia  jest wspawany   klocek żelazny -wiec jak tam ktos chce wsadzić  mechanicm do strzelania gazem

-kolba ma wątpliwy kształt

-brak bezpiecznika w chwycie

-sam chwyt  z kabląkiem i cynglem kosmicznie przykrecony na sruby

-brak kilku nitów w korpusie (ktore powinny byc a ich nie ma)

-brak przycisku pozwalajacego odpiac kolbe w celu demontarzu  (nie ma nawet nieruchomej atrapy)

-(brak kilku pomniejszych otworow/ elementów o których nie chce sie rozpisywać

Tyle na temat (a wiem o czym piszę) bo taki egzemplarz  poprawiałem i nie trwało to 1 dzień tylko znacznie dłuzej

w razie potrzeby sluze materialami zdjeciowymi (dla chcących poprawic swój egzemplarz)

Pozdrawiam.

(2010/10/19 11:24)

harnas

W ramach uzupelnienia   wtedy kiedy ten Mg był kupowany  jego cena była nieco inna  więc w nawiazaniudo pytania (czego się spodziewalem za te pieniadze ) odpowiem - że czegos blizszego oryginałowi - tym bardziej -że wymienione powyzej mankamenty  mozna bylo poprawić juz podczas spawania repliki (ale nasi fachowcy) maja to w nosie  (mimo nadesłanych materiałów  z wymiarami  jak dany element wyglada i gdzie powinien sie znajdować)  spawają po swojemu . Dla mnie to czyste partactwo (2010/10/19 11:30)

użytkownik1476

Owszem kiedyś kosztował ponad 2200zł (jeżeli się mylę to mnie popraw proszę bo nie pamiętam dokładnie ceny) ale nikomu nie przeszkadzały te partactwa... ludzie brali i cieszyli się, że jest taka replika. Teraz cena znacznie spadła bo jest konkurencja, ale uważam, że jest warta takich pieniędzy ... Teraz jaka kol wiek dobra replika kosztuje minimum 1500zł i niestety trzeba się liczyć z tym , że mimo wszystko nie będzie idealna jak byś chciał za małe pieniądze... niestety coś za coś...

Pozdrawiam
Marius (2010/10/19 13:38)

harnas

Owszem kiedyś kosztował ponad 2200zł (jeżeli się mylę to mnie popraw proszę bo nie pamiętam dokładnie ceny) ale nikomu nie przeszkadzały te partactwa... ludzie brali i cieszyli się, że jest taka replika. Teraz cena znacznie spadła bo jest konkurencja, ale uważam, że jest warta takich pieniędzy ... Teraz jaka kol wiek dobra replika kosztuje minimum 1500zł i niestety trzeba się liczyć z tym , że mimo wszystko nie będzie idealna jak byś chciał za małe pieniądze... niestety coś za coś...

Kosztowała nawet nieco więcek

,co do partactw  (jak sie nie ma co sie lubi ....) ale czasy sie zmieniły podobna sytuacja  miała miejsce  np ze spodniami DDR (równiez swego czasu doskonałymi do celow rekonstrukcyjnych) Zmiany widac zresztą gołym okiem to co było dobre wczoraj nie koniecznie musi byc dobre dziś

Ja ze swojej strony uważam ,że nie jest warta tych pieniedzy (moze jestem bardziej wymagajacy? ) jestem zdania ,że replika powinna byc maksymalnie zblizona do oryginału (i nie mowie tu o mega  idealnym podobienstwie  ) - i prawde mówiąc czekam aż pojawi sie jeszcze wieksza konkurencja  bo moze to zmobilizuje producentow do porzucenia (niestety świadomego partactwa)

Pozdr.R

(2010/10/19 16:23)

użytkownik1476

Jak najbardziej zgadzam się :) Choć nie przejmuję się tym faktem bo mam swoje MG i to nie 42, ponieważ niezbyt mi się podoba tylko posiadam MG34... co oczywiście nie zmienia faktu, że repliki powinny być coraz dokładniejsze :) Dla mnie osobiście jest to najpiękniejsza broń jaka jest na ziemi :D

Pozdrawiam
Marius (2010/10/19 17:06)

past

Witam

Mamy od roku gazową replikę amerykanskiej .30. Jak poprzednicy napisze - odwzorowanie uwarunkowane jest dostosowaniem do włozenia mechanizmu. Cena płytki z allegro jest sporo przesadzona, problemem nie jest płytka a zawory "solenoidy". Co do używania w polu. Możliwe że niektórzy przenoszą za nacierającą piechotą, ale my po rocznych doświadczeniach pozostajemy raczej przy montażu na pojeździe. Przenoszenie może rozregulować zawory. I często jest "mała panika" na placu boju.

Teraz minus - niestety to nei to. Gdy w czasie bitwy jest prawdziwa broń i gaziak widać to "prawie....."

(2010/10/27 19:15)

Stary Kojot

Jak widać, nie jest to jakiś nowy wynalazek. Czy ktoś wie, na jakiej zasadzie, działała broń pokazana na zdjęciu. (2010/11/07 18:12)

Gorky

Zainteresowanych karabinami maszynowymi na gaz zapraszam na stronę 
www.gorky.pl 
tam znajdziecie szczegółowe informację o KIT-LPG gazowej instalacji do replik
W przyszłości MIKRO KIT-LPG do np: Bar, Browning wz28 (2010/12/13 17:14)

pedro

A mam pytanie jak jest z dopuszczeniem replik broni na gaz ??? , bo z tego co wiem na kaze urządzenie gazowe jest potrzebne dopuszczenie (junkers w domu , instalacja w samochodzie ) gaz to gaz !!!!

Nie daj boże cos by sie stało to posiadacza takiej zabawki i producena moga odwiedzic panowie w czerni.

Jak wygląda sprawa z dopuszczeniami takich zabawek ????? (2010/12/17 20:10)

aleks97

Ostatnio na Rekonstrukcji miałem do czynienia z taką bronią . Nie idzie tego przenieś dodatkowo przy osobie strzelającej stać musiała druga osoba która regulowała gaz nie jest to dobrym rozwiązaniem. Według mnie psuje to trochę widowisko , wiadomo że efektowniej wygląda wtedy jak z karabinu wylatują łuski ale też na gazie można postrzelać dłużej  (2011/06/24 22:25)