Kamuflaż 1 wojna

/ 10 odpowiedzi / 4 zdjęć
Wpadł mi w ręce  ładny hełm wz17. w bardzo ciekawym kamuflażu.Malowanie na 100% oryginał-i tu moje pytanie.Czy ktos może ma jakieś informacje na temat wzorów  malowania w CK armii?Czy może obstawiać pózniejsze roboty remontowe i użycie hełmu ,,wtórnie,, podczas 2 wojny.Trochę wzorów camo przejrzałem ale jakoś ten mi do niczego nie pasuje,mozliwe ze jest to samoróbka frontowa ale może akurat ktos wie cos więcej.

historyk

Wydaje mi się, ze ten kamuflaż namalowano pistoletem na rdzę, czy tak jest? Jeśli tak to jest na pewno wtórny. (2009/12/31 01:06)

KrisDG

No własnie dlatego zastanawia mnie czy nie był używany podczas 2 wojny.Z tego okresu jest sporo hełmów z kamuflażem natryskowym.Farba nie jest malowana na rdze tylko po prostu  hełm w całości troszke przyrdzewiał.W miejsu w którego go wyciągnąłem warunki były zmienne i było dośc dużo wilgoci-stryszek nad stodołą. (2009/12/31 09:53)

KrisDG

Zdjecia przez flesz są bardzo ,,spalone,, przez co malowane mocno wyjaskawiało - w rzeczywistości całośc w duzo bardziej stonowanych odcieniach.

(2009/12/31 09:55)

CK Dezerter

Z tego co sie orietuje to Austryjacy nie malowali kamuflarzu na swoich helmach. Do maskowania uzywano szarych pokrowcow na helmy ktore prawdopodobnie od biedy mozna bylo uzyc jako kamuflarzu zima. Zima austryjacy uzywali rownierz bialych narzutek z kapturami. Osobiscie nie sadze aby to byl orginalny pierwszo wojenny kamuflarz. (2010/01/04 15:06)

damiano

Kamuflaże na pierwszo wojennych hełmach malowane były pędzlem - przykładem może być takie oto zdjęcie.

http://www.germany-collector.com/image_183.jpg (2010/04/19 17:52)

kaczor2pu

sorki ale jak dla mnie to to wygląda na radosną twórczość blacharza który sprawdzał pistolet (2010/04/20 18:47)