Kampania Społeczna

/ 18 odpowiedzi
Ciekawa inicjatywa, przez http://obronanarodowa.pl/ choc ryzykowne uzycie AK w takowej. http://odbudujmyak.pl/ W dzień narodowego święta Konstytucji 3 Maja oficjalnie inaugurujemy Kampanię Społeczną „Odbudujmy Armię Krajową!”. „Odbudowę Armii Krajowej” rozumiemy jako utworzenie powszechnego, terytorialnego komponentu nowoczesnej obronnej struktury Sił Zbrojnych RP, którego powiązanie z miejscowym społeczeństwem w sposób decydujący wpływa na skuteczność odstraszania, ochrony i obrony narodowej oraz realizację zadań obrony wspólnej NATO. Z koncepcją terytorialnego komponentu Sił Zbrojnych RP „Armia Krajowa” wychodzimy zarówno do ogółu społeczeństwa, jak i do polityków, dziennikarzy, urzędników i decydentów politycznych. W ramach inicjatywy uruchomiliśmy witrynę internetową www.OdbudujmyAK.pl. Znaleźć tam można obszerne wyjaśnienie celu kampanii oraz podpisać petycję do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojnych - o podjęcie działań na rzecz odbudowy Armii Krajowej w Polsce. Utworzyliśmy także profil akcji na Facebooku - Odbudujmy Armię Krajową - Kampania Społeczna, który już od pierwszych godzin od powstania cieszy się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do polubienia i udostępnienia znajomym.
http://odbudujmyak.pl/
Stary Kojot

Wszystko fajnie, ale... gdy dojdziemy do punktu:-Dostęp obywateli do broni palnej, to zaczną się schody...Jak to ktoś mądry powiedział:-Miarą demokracji, jest strzelba wisząca nad kominkiem. A na bycie Szwajcarią i broń w każdym domu, raczej sie nie zanosi:) (2014/05/04 21:09)

Wrotycz

Broń w rękach narodu..
Buuuuuuuuuuuu.. cha hachha hahaaa !

Nie po to podpisano ACTA aby rząd miał się bać społeczeństwa które ma broń.

No chyba że ktoś jest naiwny jak dziecko i wierzy politykom.  :) (2014/05/04 22:40)

radio

W spółdzielni rzucili kosy. (2014/05/04 23:11)

Mozets

Tacy fachowcy jak płk Marczak z AON, gen. Skrzypczak - nie mówią o pospolitym ruszeniu. Mówią O armii , gwardii narodowej świetnie wyszkolonej i wyposażonej. Wielu innych specjalistów również na łamach tego portalu - wypowiada się na poziomie specjalistycznym, fachowym. Zapoznanie się z tym ( gdy ktoś ma niewielkie pojęcie o obronie terytorialnej) jest dość żmudne. Ale warto. I nie należy sprowadzać tego do potocznych , obiegowych stereotypów - każdy Norweg ma w domu Suomi i tysiąc naboi, a Szwajcar karabin maszynowy. To prawda ,że członkowie gwardii, obrony terytorialnej w tych krajach mają w domu broń i wyposażenie ( oporządzenie) i mobilizacja ich przebiega szybko i sprawnie, Ale oni się szkolą, poświęcają swój czas i są zorganizowani wojskowo. To nie są jakieś szweje - co to maja w domu broń pod łóżkiem nie wiedzą  co to rozkaz i dyscyplina i w pijanym widzie strzelają sobie po krzakach. To są świetnie wyszkoleni i karni żołnierze w cywilu. Ale co tu dużo mówić nawet na forum Związku Szlachty Polskiej zdarzają się takie dziecinne opinie na ten temat - że słuchać tego się nie da.

(2014/05/09 21:39)

Mozets

Uzupełnienie:

Szwecja -  Hemvarnet ( tł.dosł.  straż „domowa”)   - Gwardia Krajowa

( Szwecja liczy 9 mln mieszkańców).

Gwardia Krajowa liczy 42 000 żołnierzy zorganizowanych w 70 batalionów i około 300 kompanii, z założeniem jednej kompania na gminę. Kompania – min 100 gwardzistów.

Drugim istotnym elementem Hemvarnet-u są organizacje proobronne, do których należy według danych szacunkowych 600 tys. obywateli (w państwie gdzie żyje 9 milionów osób). W Szwecji jest 19 organizacji proobronnych, które posiadają umowy o współdziałaniu z Gwardią Krajową, przy czym 8 organizacji posiada specjalne porozumienia z Gwardią Krajową, na bazie których członkowie organizacji bez trzy miesięcznego przeszkolenia wojskowego mogą stać się żołnierzami Hemvarnet-u. Organizacje te zobowiązują się do rekrutacji i przeszkolenia personelu na określone specjalności wojskowe w Gwardii Krajowej. Do 8 organizacji proobronnych posiadających specjalną umowę z Hemvarnet-em należy przeszło 17 tys. żołnierzy rezerwy po służbie wojskowej. (2014/05/09 21:43)

Mozets

W spółdzielni rzucili kosy.

Czy uruchomiono już punkty kowalskie w gminach przerabiające je na sztorc? ;-))

(2014/05/12 09:49)

radio

Będzie K.R.S.   krajowa sieć serwisowa.  (2014/05/12 16:31)

radio

Będzie K.S.S.   krajowa sieć serwisowa. 
(2014/05/12 17:04)

Mozets

Byłem raz w Szwecji - akurat w miejscowości ( na północ od Sztokholmu) była impreza, zlot starych samochodów, występy miejscowych ludowych zespołów artystycznych w pięknych strojach. Był także miejscowy oddział Obrony Terytorialnej-  pomagał w organizacji, regulacji ruchu, ubezpieczeniu imprezy. Była także reprezentacja rezerwy wojskowej w różnych stopniach. Elegancko ubrani w galowych mundurach i z dumą ochraniali sztandar jednostki. Przyjemnie było popatrzeć. (2014/05/15 21:08)

edward1949

z wypowiedzi  Szefa  Biura Bezpieczeństwa Narodowego  gen.Kozieja  ,zręby   Gwardii Narodowej
mogły  by tworzyć   Grupy Rekonstrukcji  Historycznych. (2014/05/15 23:29)

radio

Mam dwa telefony na korbkę niezniszczalne. (2014/05/16 10:03)

Mozets

Edward rocznik 1949  mówi:

z wypowiedzi  Szefa  Biura Bezpieczeństwa Narodowego  gen.Kozieja  ,zręby   Gwardii Narodowej
mogły  by tworzyć   Grupy Rekonstrukcji  Historycznych.

Chyba  żartujesz Edwardzie. Nawet taki Koziej chyba nie zaryzykowałby tak śmiesznego podejścia do sprawy. Ale - kto wie ??? Dzisiaj dzieje się tyle paranoi i absurdów. Gwardia nie może być pospolitym ruszeniem i amatorszczyzną. Inaczej Ci ludzie skazani by byli na szybką bezsensowną  śmierć. I śmiech przeciwnika. Ci ludzie powinni być wyszkoleni na poziomie dorównującym jednostkom liniowym.

(2014/05/17 21:25)

Mozets

Radio mówi:  Mam dwa telefony na korbkę niezniszczalne.

Jeśli się składamy na obronę Rzplitej - to ja dodaję dozymetr ( który zamieściłem), manierkę ( szczelną z zakrętką) pistolet hukowy "Start"( sprawny)  i łuk mojego syna - ( typ "Janosik" z roku 1978) - strzały trzeba sobie wystrugać - nie mam.

Acha jeszcze mam absolwentkę uczelni wojskowej, i odznaki korpusu uzbrojenia. Także dodaję. (bonus).

(2014/05/17 21:32)

radio

Rzeplita nam tego nie zapomni, czekamy na następne zgłoszenia, a póżniej wybierzmy ginierała. (2014/05/18 09:15)

Mozets

Stary Kojot napisał: Wszystko fajnie, ale... gdy dojdziemy do punktu:-Dostęp obywateli do broni palnej, to zaczną się schody...Jak to ktoś mądry powiedział:-Miarą demokracji, jest strzelba wisząca nad kominkiem. A na bycie Szwajcarią i broń w każdym domu, raczej sie nie zanosi:)

My, Polacy, musimy pamiętać, że broń palną odebrali nam skutecznie dopiero komuniści. To oni wprowadzili drakońskie kary za „nielegalne posiadanie broni” z karą śmierci włącznie. Dlaczego? Bo wiedzieli, że ich władza nie ma żadnej legitymacji społecznej i jest władzą bandycką. Wiedzieli, że mogą ją zachować, tylko terroryzując i rozbrajając naród. Poziom dostępu do broni osobistej dobitnie pokazuje, że nadal żyjemy w cieniu komunizmu. Według „Small Arms Survey 2007” pod względem ilości broni palnej w rękach prywatnych Polska zajmuje 142. miejsce na świecie (nawet po uwzględnieniu ok. 200 tys. szt. broni nielegalnej). Co gorsza, przeciętny Polak nie czuje już z tego powodu zbytniego dyskomfortu. Uczyniono z nas naród niewolników i tchórzy. ( z netu).

(2014/10/02 09:48)

Komski

Naród niewolników? BINGO! Takimi nas postrzegał ponad 100 lat temu i Piłsudski, i Dmowski. Ciekawe, co powiedzieliby dzisiaj? (2014/10/28 11:39)

kapitan

Hmmm. Tak się zastanawiam nad tematem. Jak to było by dziś (albo będzie?). Za niedawnych poniekąd czasów służby zasadniczej wojsko było przekleństwem, ogólnie opluwane i olewane przez żołnierzy z poboru. Kto mógł reklamował się jak tylko mógł. Sam nie wiem jak to miało by wyglądać dziś, kiedy na prawdę przyszła by godzina próby dla Nas Polaków. Mam nadzieję że nie musielibyśmy się wstydzić przed naszymi przodkami. Ku chwale ojczyzny. (2014/10/29 21:18)

waldekkrona

Sam już bezpośrednio nie zaobserwuję co dzieje się w jednostkach, ale obserwuję kilka for internetowych i mogę powiedzieć o zjawisku mody na wojsko. Rodzą się jednostki obrony terytorialnej, a Narodowe Siły Rezerwowe stanowią ciekawe miejsce dla młodych ludzi, gdzie mają szansę znaleźć godziwą pracę. Zauważyć też można zdecydowany rozwój przemysłu zbrojeniowego, wiele firm skonsolidowało się w jeden koncern zbrojeniowy pod postacią PGZ. (2015/01/11 14:05)